AktualnościCichocki: To dopiero początek drogi

Cichocki: To dopiero początek drogi

Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że udało mi się przekonać do siebie sztab szkoleniowy Jagi. Wiem, że to dopiero początek, a przede mną dużo pracy. Mam jednak swoje cele, a jednym z nich jest debiut w Ekstraklasie. – powiedział Mateusz Cichocki, nowy zawodnik Jagiellonii.

15-latek związał się umową z „Żółto-Czerwonymi”. – Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że udało mi się przekonać do siebie sztab szkoleniowy Jagi. Wiem, że to dopiero początek, a przede mną dużo pracy. Mam jednak swoje cele, a jednym z nich jest debiut w Ekstraklasie. Zdaję sobie sprawę, że na początku będę ogrywał się w trzecioligowych rezerwach oraz CLJ, ale chcę również pokazać się trenerowi Ireneuszowi Mamrotowi – podkreśla „świeżo upieczony” Jagiellończyk.

Cichocki opowiedział również o swojej piłkarskiej przyszłości. – Przygodę z piłką zaczynałem w wieku sześciu lat jako wychowanek Kosy Konstancin. Po pięciu sezonach przeniosłem się do STF „Champion”. W ubiegłym roku trafiłem do seniorów Victorii Sulejówek. Tam zadebiutowałem na poziomie seniorskim. O sobie mogę powiedzieć, że najlepiej czuję się w środku pola. W Białymstoku pojawiłem się na pięciodniowych testach. Zostałem dobrze przyjęty przez sztab i kolegów. Najwidoczniej pokazałem się z dobrej strony. Chcę podziękować wszystkim za okazane zaufanie i cieszę się, że od tej pory będziemy wspólnie pracować – mówi uradowany Cichocki.

Szatnia Jagiellonii jest bardzo młoda. Czy w związku z tym aklimatyzacja Mateusza będzie szybsza i łatwiejsza? – Z podobną sytuacją spotkałem się w Victorii, gdzie również nie brakowało młodych zawodników w zespole. To z pewnością pomaga w aklimatyzacji. Fakt, że w Jagiellonii nie brakuje młodzieżowców na pewno pomoże mi w wejściu do drużyny – zaznacza młody pomocnik.

Jakie cele w związku z transferem do Jagiellonii stawia przed sobą Cichocki? – Wierzę, że Jagiellonia okaże się moją trampoliną do lepszej ligi. Mam swoje marzenia, są nimi występy w Premier League lub Primera Division. Oczywiście najpierw chcę zadebiutować w Ekstraklasie, powalczyć o miejsce w składzie Jagi – zakończył Mateusz Cichocki.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00