AktualnościFedor Cernych wystąpił w meczu z Bułgarią

Fedor Cernych wystąpił w meczu z Bułgarią

Piłkarz Jagiellonii Białystok, Fedor Cernych, rozegrał pełne spotkanie w przegranym przez reprezentację Litwy 0:1 wyjazdowym meczu z Bułgarią. Starcie odbyło się w ramach Eliminacji Mistrzostw Świata.

Cernych znalazł się w wyjściowym składzie reprezentacji Litwy na to spotkanie. Spędził na murawie cały mecz, w 89. minucie został ukarany żółtą kartką. Pełne 90 minut rozegrali również dwaj eksjagiellończycy, Arvydas Novikovas i Justas Lasickas. Bułgaria prowadzenie objęła w późnej fazie meczu, bowiem dopiero w 82. minucie. Wówczas gola dla gospodarzy strzelił Iwajło Czoczew. To trafienie zawodnika CSKA 1948 Sofia okazało się jedynym w całej konfrontacji. Co ciekawe, Nikołaj Michajłow, rezerwowy bramkarz reprezentacji Bułgarii, w 83. minucie został ukarany czerwoną kartką za dyskusję z arbitrem. Dla podopiecznych Jasena Petrowa było to pierwsze zwycięstwo w trakcie eliminacji do Mundialu. Litwini natomiast zanotowali czwartą porażkę i obecnie zamykają tabelę grupy C, w której prowadzą Włosi (11 punktów).

5 września 2021 roku, godz. 18:00, Sofia (Stadion Narodowy im. Wasiła Lewskiego).

Bułgaria – Litwa 1:0 (0:0).

Bramka: Czoczew (82′).

Żółte kartki: Iliew (85′) – Jankauskas (80′); Cernych (89′); Simkus (90′).

Czerwona kartka: Michajłow (83′).