AktualnościPuchar Syrenki: Wojciechowski i Bernatowicz zagrali z Holandią

Puchar Syrenki: Wojciechowski i Bernatowicz zagrali z Holandią

Reprezentacja Polski do lat 17 zremisowała z Holandią 2:2, ale uległa w rzutach karnych 5:6 w ramach towarzyskiego turnieju Puchar Syrenki w Malborku. W drużynie Biało-Czerwonych wystąpiło dwóch Jagiellończyków. Oliwier Wojciechowski rozegrał 45 minut, a Bartosz Bernatowicz (na zdjęciu) wszedł na boisko w 60. minucie rywalizacji.

Dla Polaków był to drugi mecz w ramach Pucharu Syrenki. W pierwszym wysoko pokonali Mołdawię 6:0. W meczu z Holandią w regulaminowym czasie gry do siatki holenderskiej bramki trafiali Oliwier Sławiński w 71. minucie (rzut karny) i Bartosz Tomaszewski w 90. Holendrzy po 56. minutach prowadzili 2:0. W rzutach karnych lepsi byli piłkarze z Beneluksu.

Puchar Syrenki w Malborku

Polska U-17 – Holandia U-17 2:2 (0:1) k. 5-6

Polska: 12. Marcel Mendes-Dudziński – 16. Miłosz Kurzydłowski, 4. Bartosz Tomaszewski, 14. Mikołaj Tudruj – 15. Mateusz Dobosz (60′ 5. Patryk Rychlik), 8. Marcel Kalemba (60′ 6. Bartosz Bernatowicz), 11. Kacper Masiak (78′ 18. Jakub Jędrasik), 10. Oliwier Wojciechowski (46′ 2. Jakub Staniszewski), 7. Dawid Zięba – 13. Dawid Gruszecki (46′ 17. Krystian Okoniewski), 9. Oliwier Sławiński.

Wobec porażki z Holendrami Polaków czeka jeszcze mecz o trzecie miejsce na finiszu turnieju. Biało-Czerwoni zmierzą się z nim z Portugalią we wtorek, 7 września o godzinie 12:00.