AktualnościIII liga: Po przerwie czas na bój ze Świtem

III liga: Po przerwie czas na bój ze Świtem

Już w najbliższą środę (08.09) Jagiellonia II Białystok rozegra swój kolejny mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Rywalem podopiecznych trenera Wojciecha Kobeszki będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

W pięciu dotychczas rozegranych kolejkach Żółto-Czerwoni zgromadzili na swoim koncie sześć punktów dzięki dwóm zwycięstwom. Dotychczasowy bilans spotkań jagiellońskich rezerw na trzecioligowych boiskach uzupełniają trzy porażki, z Legionovią Legionowo, Polonią Warszawa i ostatnio z Błonianką Błonie. Wówczas Jagiellończycy ulegli zespołowi z Mazowsza 2:4 a gole dla Jagi strzelali Kacper Głowicki i Hubert Karpiński. Nasze rezerwy plasują się obecnie na 17. pozycji w tabeli, w strefie spadkowej.

– Za łatwo tracimy bramki, popełniamy zbyt dużo błędów indywidualnych. Tak było w poprzednich spotkaniach, dziś podobnie. W pierwszej połowie na tacy podarowaliśmy rywalowi bramki. Jeżeli tego nie poprawimy, w kolejnych meczach może nam być po prostu ciężko. Znamy swoje możliwości i staramy się grać na ich miarę. Próbowaliśmy cały czas atakować, ale musi być zachowany odpowiedni balans. Przed nami przerwa, bo w następnej serii gier pauzujemy. Na pewno popracujemy nad tym, żeby w kolejnych spotkaniach już zapunktować. Musimy przełamać złą serię i wrócić do wygrywania – to słowa szkoleniowca jagiellońskich rezerw, Wojciecha Kobeszki, po spotkaniu z Błonianką.

W ostatniej kolejce nasz drugi zespół pauzował. Grali za to piłkarze Świtu. Jak im poszło? W minioną sobotę ulegli na swoim terenie Błoniance 1:3. Bilans początku sezonu w wykonaniu nowodworzan to dwa zwycięstwa, dwa remisy i tyle samo porażek. W poprzednim sezonie Świt finiszował na drugim miejscu w tabeli. Obecnie plasuje się na 10. pozycji.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Świt Nowy Dwór Mazowiecki w najbliższą środę, 8 września, o godzinie 14:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są z udziałem publiczności. Mecz nie jest biletowany, a trybuny mogą być zapełnione w 50 procentach. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00