AktualnościTurniej o Puchar Syrenki: Wygrana z Portugalią, grał Bernatowicz

Turniej o Puchar Syrenki: Wygrana z Portugalią, grał Bernatowicz

We wtorek (07.09) Reprezentacja Polski U-17 zmierzyła się w meczu o Puchar Syrenki ze swoimi rówieśnikami z Reprezentacji Portugalii. Spotkanie zakończyło się wygraną Biało-Czerwonych 2:1. Bartosz Bernatowicz wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 45 minut.

Mecz rozpoczął się o godzinie 12:00, został rozegrany w Malborku. W kadrze na to spotkanie znalazło się dwóch zawodników Jagiellonii Białystok – Bartosz Bernatowicz i Oliwier Wojciechowski. Pierwszy z nich znalazł się w wyjściowym składzie, rozegrał 45 minut. Został zmieniony w przerwie przez Marcela Kalembę. Wojciechowski przesiedział całe starcie na ławce rezerwowych. Wygraną podopiecznym trenera Dariusza Gęsiora zapewniły trafienia Kacpra Masiaka (11′) i Oliwiera Sławińskiego (90′). Jedyną bramkę dla gości zdobył, w 44. minucie, José Rodrigues.

Wtorkowa konfrontacja z Portugalią była ostatnim meczem Reprezentacji Polski U-17 podczas zgrupowania w Malborku. W dwóch wcześniejszych meczach młodzi piłkarze wygrali wysoko i pewnie z Mołdawią (6:0) oraz przegrali, po konkursie rzutów karnych (5:6), z Holandią (w regulaminowym czasie gry był remis 2:2). Obaj Jagiellończycy wystąpili w obu meczach w różnym wymiarze czasowym.