AktualnościIII liga: Porażka ze Świtem

III liga: Porażka ze Świtem

Przegraną Jagiellonii II Białystok zakończył się środowy (08.09), domowy mecz Żółto-Czerwonych, rozgrywany w ramach 7. kolejki gr. I III ligi. Rezerwy Dumy Podlasia podejmowały przy Elewatorskiej drużynę Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, z którą przegrali 0:1 po trafieniu Szymona Kuźmy z 75. minuty.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca drugiej drużyny Jagi, Wojciecha Kobeszkę. – Przegrywamy kolejne spotkanie. Z mojej perspektywy wyglądało to tak, że każdy z zespołów mógł się pokusić o zwycięstwo, a najbardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Nie było zbyt wiele sytuacji pod jedną czy drugą bramką. Niemniej mieliśmy swoje okazje, miał je również Świt, który jedną z nich zamienił na bramkę, czego my nie potrafiliśmy zrobić. Niestety, przy tym golu popełniliśmy zbyt dużo błędów, za zapłaciliśmy utratą bramki. Szkoda, bo to był atak pozycyjny przeciwnika, na który mieliśmy być przygotowani. Jednak zbyt bierna postawa zawodników w dojściu do przeciwnika, za mało agresywne dojście do zawodnika z piłką spowodowało to, że straciliśmy bramkę. Mieliśmy jeszcze później swoje okazje, sił próbowali Mikołaj Nawrocki czy Michał Samborski, ale nie udało się im. Jest to dla nas z pewnością trudny moment. Musimy wyciągnąć wnioski i spróbować zapunktować w następnych spotkaniach. Sytuacja jest dla nas obecnie trudna. Mamy swoje problemy kadrowe i z przygotowaniem do meczu, ale nie chciałbym o tym mówić, jest to dla mnie trudne. Musimy wziąć to na klatę, pracować dalej i spróbować odwrócić tę sytuację tak, żeby w końcu zacząć punktować, piąć się w górę tabeli – powiedział trener Kobeszko. Pełnej wypowiedzi, uzupełnionej skrótem z tego starcia, można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, dostępnym również na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Ligowy krajobraz po środowej porażce prezentuje się dla Jagiellończyków następująco – podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki aktualnie zajmują 16. miejsce w tabeli, pierwsze w strefie spadkowej, z sześcioma punktami na koncie. Bilans białostoczan to dwa zwycięstwa i cztery porażki, a bilans bramkowy to osiem strzelonych do 13 straconych goli. Trzeba pamiętać, że jagiellońskie rezerwy rozegrały o jeden mecz mniej od reszty stawki, ze względu na pauzę w 6. serii gier. Do ostatniej bezpiecznej lokaty, czyli 15. pozycji, zajmowanej obecnie przez rezerwy ŁKS-u Łódź, Żółto-Czerwoni tracą jedno „oczko”. Obecnie trzecioligowej tabeli w grupie I przewodzi Legionovia Legionowa (16 punktów).

Swój kolejny ligowy mecz Jagiellonia II Białystok rozegra już w najbliższą sobotę, 11 września. Podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki zmierzą się wówczas, na wyjeździe, z Ursusem Warszawa. Początek tego spotkania przewidziany jest na godzinę 16:00.

7. kolejka gr. I III ligi, 08.09.2021 r.

Jagiellonia II Białystok – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0).

Gol: Kuźma 75′.

Skład Jagiellonii: Abramowicz – Wasilewski (Jarmołowicz 2′), Dyszy, Majsterek, Płoszkiewicz (K), Bitok, Żabiuk (Nawrocki 76′), Bayer (Huczko 88′), Wiktoruk, Kostal, Karpiński (Samborski 76′).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00