AktualnościCLJ U-18: Zagłębie kolejnym rywalem

CLJ U-18: Zagłębie kolejnym rywalem

W niedzielę, 12.09, juniorzy starsi Jagiellonii Białystok na wyjeździe zmierzą się z Zagłębiem Lubin w ramach 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego zagrają o czwarte zwycięstwo i utrzymanie pozycji lidera.

Przed tygodniem Żółto-Czerwoni przy Elewatorskiej ograli MKS Polonię Warszawa 3:1. Była to trzecia wygrana Jagiellończyków na starcie sezonu, co pozwoliło naszemu młodemu zespołowi utrzymać pozycję lidera CLJ U-18. Po raz drugi w bieżących rozgrywkach hat-trickiem popisał się Jakub Lutostański. Zadowolenia z wyniku nie krył szkoleniowiec naszych juniorów starszych.

– Zasłużyliśmy na to zwycięstwo. W pierwszej połowie ten mecz był bardzo dobrym widowiskiem. Po przerwie niepotrzebnie szarpaliśmy, nie kontynuowaliśmy gry krótkimi podaniami. Niepotrzebnie wkradła się z naszej strony za mała aktywność przy rozgrywaniu piłek od tyłu. Patrząc jednak całościowo uważam, że to zasłużone zwycięstwo. Stworzyliśmy więcej sytuacji od Polonii. Cieszy to zwycięstwo – tak podsumował wygraną z MKS Polonią trener Zalewski.

Liczymy na równie dobrą skuteczność w najbliższym meczu wyjazdowym z Zagłębiem. Jak rozpoczęli rozgrywki nasi najbliżsi rywale? Lubinianie mają za sobą niezły start. Na inaugurację zostali rozbici przez drużynę Lecha Poznań 1:6. W W czterech meczach wywalczyli siedem punktów, a jedyną porażkę ponieśli przed tygodniem, wyjazdowym meczu z Legią Warszawa 1:3. Trudno zatem wskazać zdecydowanego faworyta niedzielnej potyczki. Liczymy na podtrzymanie dobrej passy Żółto-Czerwonych.

Początek wyjazdowej rywalizacji z Zagłębiem Lubin w niedzielę o godz. 15:00. Trzymamy kciuki za udany występ Jagiellończyków.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00