AktualnościIII liga: Wyjazd do Warszawy

III liga: Wyjazd do Warszawy

Już w najbliższą sobotę (11.09) Jagiellonia II Białystok rozegra swój kolejny mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Żółto-Czerwoni zmierzą się, na wyjeździe, z Ursusem Warszawa w ramach 8. kolejki.

Obecnie jagiellońskie rezerwy zajmują 16. miejsce w trzecioligowej tabeli z dorobkiem sześciu punktów po sześciu rozegranych spotkaniach, z bilansem dwóch zwycięstw i czterech porażek. Bilans bramkowy białostoczan to osiem strzelonych i 13 straconych goli.

Podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki rywalizację w trwającej kampanii rozpoczęli od porażki w wyjazdowym starciu z Legioniovią Legionowo w rozmiarze 0:2 (Papazjan 7′; Koziara 24′). Później były okazała domowa wygrana 3:0 w Derbach Podlasia z Wissą Szczuczyn (Głowicki z rzutu karnego 23′; Mudrinski 34′; Kostal 63′), zwycięstwo w delegacji nad Unią Skierniewice 2:1 (Samborski 5′; Kostal 81′ – Sabiłło 90′), porażka 1:5 z Polonią Warszawa przy Elewatorskiej (Żukowski 28′ – Pieczara z rzutu karnego 34′; Orpik gol samobójczy 44′; Wełna 60′; Niewiarowski 70′; Marcinho 83′) oraz przegrane 2:4 wyjazdowe boje z Błonianką Błonie (Głowicki 50′; Karpiński 53′ – Zajączkowski 12′; Czapa z rzutu karnego 23′, 51′; Chyrchała 73′). W szóstej serii gier druga drużyna Dumy Podlasia pauzowała, a w meczu rozegranym w środę 8 września uległa przy Elewatorskiej Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (Kuźma 75′).

Co mówił po tamtym spotkaniu opiekun jagiellońskich rezerw, Wojciech Kobeszko? – Przegrywamy kolejne spotkanie. Z mojej perspektywy wyglądało to tak, że każdy z zespołów mógł się pokusić o zwycięstwo, a najbardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Nie było zbyt wiele sytuacji pod jedną czy drugą bramką. Niemniej mieliśmy swoje okazje, miał je również Świt, który jedną z nich zamienił na bramkę, czego my nie potrafiliśmy zrobić. Niestety, przy tym golu popełniliśmy zbyt dużo błędów, za zapłaciliśmy utratą bramki. Szkoda, bo to był atak pozycyjny przeciwnika, na który mieliśmy być przygotowani. Jednak zbyt bierna postawa zawodników w dojściu do przeciwnika, za mało agresywne dojście do zawodnika z piłką spowodowało to, że straciliśmy bramkę. Mieliśmy jeszcze później swoje okazje, sił próbowali Mikołaj Nawrocki czy Michał Samborski, ale nie udało się im. Jest to dla nas z pewnością trudny moment. Musimy wyciągnąć wnioski i spróbować zapunktować w następnych spotkaniach. Sytuacja jest dla nas obecnie trudna. Mamy swoje problemy kadrowe i z przygotowaniem do meczu, ale nie chciałbym o tym mówić, jest to dla mnie trudne. Musimy wziąć to na klatę, pracować dalej i spróbować odwrócić tę sytuację tak, żeby w końcu zacząć punktować, piąć się w górę tabeli – stwierdził trener Kobeszko.

Słowo jeszcze o drużynie naszych najbliższych rywali. Ursus Warszawa zajmuje aktualnie 11. miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem dziewięciu punktów i bilansem dwóch zwycięstw, trzech remisów i dwóch porażek. W poprzedniej kolejce warszawianie mierzyli się, na wyjeździe, z Błonianką Błonie, z którą podzielili się punktami po remisie 2:2 (Śmieciński 72′, 84′ – Strzałkowski 26′; Kamiński 81′).

Początek meczu Ursus Warszawa – Jagiellonia II Białystok w najbliższą sobotę, 11 września, o godzinie 16:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00