AktualnościPuerto: To strata punktów

Puerto: To strata punktów

– To był trudny mecz. Bardzo wysoko nas presowali, często musieliśmy grać jeden na jednego. W mojej opinii nie daliśmy im zbyt wielu okazji na zdobycie bramki – powiedział obrońca Jagiellonii Białystok, Israel Puerto, po zremisowanym 1:1 sobotnim (11.09), domowym meczu ze Stalą Mielec.

– Uważam, że zbyt często traciliśmy piłki na ostatnich 25 metrach. W przerwie meczu trener powiedział nam, że musimy szybciej grać i podejmować decyzję, starać się wchodzić w pojedynki indywidualne, ponieważ Stal gra bardzo wysoko. Po zmianie stron przejęliśmy kontrolę nad meczem. Nie mieliśmy wprawdzie zbyt wielu okazji, poza sytuacjami Bidy, Tabisia i Żyry. Co do rzutu karnego była to sytuacja pół na pół. Oczywiście, że jesteśmy smutni, w końcu przegraliśmy w domu. Musimy być bardziej agresywni, lepiej atakować i zacząć wyciągać wnioski. Będziemy teraz podczas przygotowań do meczu z Wisłą Płock analizowali naszą grę i mam nadzieję, że podczas tego wyjazdowego meczu zaprezentujemy się lepiej – mówił autor jedynej jagiellońskiej bramki podczas sobotniej konfrontacji.

– Podczas zeszłotygodniowych treningów trener dużo z nami rozmawiał na temat zachowania przy stałych fragmentach gry. Zastosowaliśmy się do tych wskazówek. Ten gol jest dla mnie bardzo ważny, doda mi pewności siebie. Tym bardziej, że trafiłem podczas domowego spotkania – stwierdził Hiszpan.

– Zawsze musimy dawać z siebie wszystko. Uważam, że każdy z nas musi pokazywać pełne zaangażowanie, tak na treningu jak i w meczu. To jest jedyna droga do wygranych. Dzisiaj strzeliłem, w poprzednim meczu zanotowałem asystę, ale to nam nie pomogło w wygranej. Wszyscy musimy się poprawić i zostawić zdrowie na boisku – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00