AktualnościCLJ U-18: Pierwsza porażka w sezonie

CLJ U-18: Pierwsza porażka w sezonie

Przegraną zawodników Jagiellonii Białystok zakończył się wyjazdowy mecz 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Juniorzy starsi Żółto-Czerwonych ulegli Zagłębiu Lubin 1:3. Autorem jedynej jagiellońskiej bramki w tym spotkaniu był Jakub Lutostański.

Rezultat sobotniego meczu otworzyli, w 37. minucie, gospodarze za sprawą trafienia Jakuba Łobody, który później trafił do siatki białostoczan jeszcze raz, w 62. minucie. Oba trafienia zawodnika „Miedziowych” przedzieliła bramka jego kolegi z drużyny, Wojciech Szafranka (56′). Honorowego gola dla Żółto-Czerwonych strzelił, w 82. minucie, Jakub Lutostański.

Obecnie Jagiellonia Białystok zajmuje 5. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów z dorobkiem 10 punktów i bilansem trzech zwycięstw, remisu i jednej porażki. Ten jedyny przegrany mecz miał miejsce właśnie w ostatnią niedzielę. Była to pierwsza porażka Żółto-Czerwonych w tym sezonie. Warto jeszcze wspomnieć, że jednym z najskuteczniejszych piłkarzy w całej lidze jest napastnik Dumy Podlasia, Jakub Lutostański. Młody atakujący uzbierał jak dotąd osiem ligowych trafień, dwukrotnie będąc autorem hattricka.

Swój kolejny ligowy mecz juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają już w najbliższą sobotę, 18 września, o godz. 12:00. Podejmą wówczas przy Elewatorskiej zespół Warty Poznań w spotkaniu 6. kolejki CLJ. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są z udziałem publiczności. Mecz nie jest biletowany, a trybuny mogą być zapełnione w 50 procentach. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

5. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, 12.09.2021 r.

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 3:1 (1:0).

Gole: Łoboda 37′, 62′; Szafranek 56′ – Lutostański 82′.

Skład Jagiellonii: Jasionek – Piórkowski, Skowronek, Podczarski, Dąbrowski (Osipiuk 55′), Bernatowicz (Stec 75′), Żabiuk (70′ Cichocki), Lewicki, Siemieniuk (Protaziuk 46′), Lutostański (K), Zyśk (Burkowski 70′).