AktualnościGrała Akademia 11-12 września: Podsumowanie

Grała Akademia 11-12 września: Podsumowanie

Za nami kolejny weekend z meczami jagiellońskiej młodzieży. Poniżej prezentujemy komplet spotkań wraz z wynikami.

Grupa I III liga

8. kolejka gr. I III ligi, 11.09.2021 r. – relacja meczowa.
Ursus Warszawa – Jagiellonia II Białystok 2:3 (2:2).
Gole: Strzałkowski 4′; Neuman 24′ – Kostal z rzutu karnego 11′, 57′; Karpiński 22′.
Skład Jagiellonii II: Abramowicz – Dyszy, Majsterek, Płoszkiewicz (K), Orpik (65′ Nawrocki), Wojciechowski (83′ Pawłowski), Matus, Surzyn (46′ Bitok), Bayer (46′ Wiktoruk), Kostal (83′ Samborski), Karpiński.

Centralna Liga Juniorów

5. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, 12.09.2021 r. – relacja meczowa.
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 3:1 (1:0).
Gole: Łoboda 37′, 62′; Szafranek 56′ – Lutostański 82′.
Skład Jagiellonii: Jasionek – Piórkowski, Skowronek, Podczarski, Dąbrowski (Osipiuk 55′), Bernatowicz (Stec 75′), Żabiuk (70′ Cichocki), Lewicki, Siemieniuk (Protaziuk 46′), Lutostański (K), Zyśk (Burkowski 70′)

Centralna Liga Juniorów U-17

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca rocznika 2005, Tomasza Bernatowicza. – Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i nieco zwariowana. Oba zespoły miały bardzo dużo stuprocentowych sytuacji. Wynik do przerwy powinien wynosić 5:5, nie 2:2. Po zmianie stron oglądaliśmy odwrotność tego co podczas pierwszych 45 minut. Sytuacji było jak na lekarstwo, niemniej Legia zaczęła nabierać wiatru w żagle. Od czasu do czasu przejmowaliśmy inicjatywę, staraliśmy się odgryźć, tworząc kilka ciekawych sytuacji, bez skutku. Zmiany przez nas przeprowadzane nie wnosiły w poczynania zespołu tyle co w Legii. Powiew świeżości spychał nas do defensywy, ale nie nastawialiśmy się wyłącznie na remis, próbowaliśmy strzelić gola. Niestety straciliśmy bramkę na sześć minut do końca przy nieco biernej postawie naszej defensywy. Zabrakło nam czasu na wyrównanie, a ponadto nie wiem, czy starczyłoby nam sił, żeby się podnieść – powiedział trener Bernatowicz.

4. kolejka CLJ U-17, 11.09.2021 r.
Jagiellonia Białystok SSA (2005) – Legia Warszawa 2:3 (2:2).
Gole: Kowalski 15′; Demiańczuk 30′ – Olewiński 20′; Siodłowski 37′; Krasuski 85′.
Skład Jagiellonii: Piekutowski – Zabielski, Kruszewski, Morawski (46′ Gryglak), Lipiński, Kowalski, Ziętek (70′ Pawelczyk), Marek, Leopold (46′ Bryks), Kuć (85′ Koc), Demiańczuk.

UKS SMS Łódź – AP Jagiellonia Białystok (2006) 1:3 (0:1).
Gole dla Jagiellonii: Kolo 6′; Rybak 64′; Drygiel 83′.
Skład Jagiellonii: Tomkiel – Kozłowski (80′ Czarniecki) Rusiłowicz, Rybak (65′ Żakiewicz) Nowacki (57′ Drygiel) Stypułkowski, Cholewa, Chilmon (72′ Koj) Krasiewicz, Ptasiński (55′ Stolc) Kolo (85′ Bigosiński).

Centralna Liga Juniorów U-15

4. kolejka CLJ U-15, 11.09.2021 r.
Jagiellonia Białystok SSA (2007) – Legia Warszawa 2:2 (1:1).
Gole: Szmigiel 35′; Moćkun 69′ – Busz 36′; Kotarba 80′.
Skład Jagiellonii: Kożuchowski – Jaroszuk, Lange (75′ Siemieńczuk), Kuczyński, Warabida, Kosmalski (40′ Maryniak), Mazurek, Pietuszewski (70′ Tupalski), Reterski (50′ Hołownia) Moćkun, Szmigiel.

AKS SMS Łódź – AP Jagiellonia Białystok (2008) 2:0 (2:0).

Gole: Żulewski 10′; Malinowski 64′.
Skład Jagiellonii: Sidz – Danilewicz (53′ Steckiewicz), Gałaszewski, Kułakowski (47′ Łukasiewicz), Bobowski, Sokołowski, Borys (65′ Chilmon) Kuprianowicz (65′ Świniarski), Levy (65′ Łaszczewski) Kobeszko (41′ Klimowicz), Tarnacki.

Liga Wojewódzka Trampkarzy C2 (2008):

4. kolejka LWT C2, 12.09.2021 r.
AP Jagiellonia Białystok (2009) – AP Brylant Bielsk Podlaski 5:2 (2:2).
Bramki dla Jagi: Wojno 5′; Gronostajski 22′, 67′, 68′; Roszko 64′.
Skład Jagiellonii: Łukaszuk, Gawryluk , Zawadzki, Lewczuk, Klujewski, Grzybowski, Szadłowski, Rogucki, Wojno, Gronostajski, Wyszyński.
Grali także: Owłasiuk, Kossakowski, Sakowicz, Pasiecznik, Miłosiewicz, Roszko.

Liga Wojewódzka Młodzików D1 (2010):

3. kolejka LWJM D1, 12.09.2021 r.
AP Jagiellonia Białystok (2010) – Warmia MOSiR Grajewo 8:2 (6:0).
Bramki: Sawoniewski 3′; Magnuszewski 17′, 18′, 27′, 28′; Baran 19′; Moniuszko 45′; Karczyński 50′.
Skład Jagiellonii: Czapnik – Baran, Zabielski, Kulesza, Moniuszko, Sawoniewski, Kowalczuk, Hatsko, Magnuszewski.
Grali także: Różański, Karczyński, Burnos, Tomaszuk, Zalewski, Siemieniuk, Kowalczyk.

Liga Orlików E1, gr. 8 (2011)

Drugi turniej z udziałem AP Jagiellonia Białystok 2012, 11.09.2021 r.
Wyniki: 1:0 z AP Talent Białystok, 4:1 z Włókniarzem Białystok, 9:0 z AP Talent II Białystok.
Kadra AP Jagiellonii: Kozakiewicz, Woźniewski, Iwaniuk, Czekunow, Bernatowicz, Żero, Marciszewski, Toczydłowski, Gulc, Stelmaszyk, Osipiuk.

Liga Młodziczek D1 (Dziewczynki)

2. kolejka LM D1, 11.09.2021 r.
Forty Piątnica – AP Jagiellonia Białystok 0:9 (0:7).
Gole: Zaczeniuk 2′, 7′; Krywoszej 5′, 10′, 11′, 22′, 54′; Kurek 39′; Markow 55′.
Skład Jagiellonii: Żyłkiewicz, Krywoszej, Puchlik, Markow, Kurek, Kraśnicka, Kowalewska, Pochomczyk, Zaczeniuk.

Liga Orliczek E1 (Dziewczynki)

Pierwszy turniej z udziałem AP Jagiellonii Białystok, 11.09.2021 r.
Wyniki: 4:2 z Ekosport Białystok (Siedlicka 1′; Rewińska 7′; Krzysztofiec 8′; Antypiuk 12′); 6:0 z MOSiR Łomża (Doda 1′; Siedlecka 2′; Rewińska 6′; Gryko 9′, 10′; Antypiuk 13′); 4:2 z Falcon Sokółka (Krzysztofiec 4′; Dziadul 7′; Rewińska 8′, 11′); 2:3 z AP Pasja Hajnówka.
Kadra AP Jagiellonii: Antypiuk, Rewińska, Siedlecka, P. Gryko, A. Gryko, Arciszewska, Dziadul, Doda, Krzysztofiec.