Aktualności7. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

7. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami 7. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Na szczycie tabeli utrzymał się Lech, ale na drugą pozycję wskoczył Śląsk Wrocław, który traci do poznaniaków zaledwie dwa „oczka”. Jagiellonia zajmuje 8. lokatę.

Kolejka rozpoczęła się w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Warta bezbramkowo zremisowała z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

Sporo emocji przyniósł mecz w Krakowie. Na stadionie przy ulicy Kałuży Górnik Zabrze prowadził już 2:0 po trafieniach Jimeneza i Krawczyka. W końcówce meczu dwukrotnie trafił jednak Rodin i to zespół Michała Probierza wyrwał jedno „oczko”.

Jagiellonia Białystok zremisowała ze Stalą Mielec 1:1. Na gola Jonathana de Amo odpowiedział Israel Puerto.

Śląsk Wrocław pokonał przed własną publicznością Legię Warszawa 1:0. Jedyny gol padł po uderzeniu Victora Garcii.

Zagłębie Lubin wygrało w Gliwicach z Piastem 1:0. Jedynego gola już w czasie doliczonym do drugiej połowy strzelił Baszkirow.

Spory niedosyt może odczuwać Lechia Gdańsk, która prowadziła w Krakowie z Wisłą już 2:0 po trafieniach Kubickiego oraz Durmusa. W ostatnich 20 minutach punkt Białej Gwieździe uratował Frydrych zdobywając dwie bramki.

Również Raków Częstochowa prowadził już dwiema bramkami w starciu z Lechem Poznań. Gole dla wicemistrzów Polski strzelili Cebula oraz Musiolik. W końcówce bramki dla „Kolejorza” zdobyli Amaral oraz Ishak.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie świętował Górnik Łęczna. Beniaminek przegrywał u siebie z Wisłą Płock już 0:2 po golach Rasaka oraz Szwocha. W ostatnich 20 minutach szalę zwycięstwa na stronę łęcznian przechylili Śpiączka oraz Wędrychowski.

Remis padł w Radomiu, gdzie Radomiak podzielił się punktami z Pogonią Szczecin. „Portowcy” szybko objęli prowadzenie dzięki bramce Parzyszka, ale w czasie doliczonym do drugiej połowy punkt gospodarzom uratował Leandro.