AktualnościCLJ U-18: Wrócić na zwycięską ścieżkę

CLJ U-18: Wrócić na zwycięską ścieżkę

Już w najbliższą sobotę juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają swój kolejny mecz ligowy w ramach trwającego sezonu Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-Czerwoni podejmą przy Elewatorskiej, w ramach 6. kolejki, Wartę Poznań.

Obecnie białostoczanie, po rozegraniu pięciu spotkań ligowych, zajmują 5. miejsce w tabeli CLJ. Na swoim koncie podopieczni trenera Krzysztofa Zalewskiego zgromadziliW jak dotąd 10 punktów, a ich bilans to trzy zwycięstwa, remis i jedna porażka. Bilans bramkowy drużyny ze stolicy Podlasia to 15 goli strzelonych i 10 straconych.

Rywalizację w trwającym sezonie najwyższej juniorskiej klasy rozgrywkowej w Polsce młodzi piłkarze Dumy Podlasia rozpoczęli od wyjazdowej wygranej 6:2 nad beniaminkiem, Stalą Rzeszów (Podczarski 16′; Karpiński 17′, 23′; Lutostański 63′; Lewicki 69′; Zyśk 89′ – Musik 10′; Iwaniuk 43′). W drugiej kolejce podtrzymali swoją dobrą dyspozycję, pokonując przy Elewatorskiej Raków Częstochowa po hattricku Jakuba Lutostańskiego (4′, 36′ z rzutu karnego, 87′ z rzutu karnego).

Później przyszła pierwsza strata punktów w sezonie w postaci wyjazdowego remisu 2:2 z Gwarkiem Zabrze (Mansfeld 14′; Koźma 45′ z rzutu karnego – Dąbrowski 24′; Kowalski 60′), ale już w 4. serii gier byliśmy świadkami okazałego zwycięstwa 3:1 nad Polonią Warszawa. W tamtym starciu ze świetnej strony ponownie zaprezentował się Lutostański, który drugi raz w sezonie zanotował hattricka. Kuba jest w formie od początku rozgrywek. Zanotował do tej pory osiem goli, co przełożyło się na pozycję wicelidera klasyfikacji strzelców (bramka straty do Filipa Wełniaka z Lecha Poznań).

Lutostański gola strzelił także przed tygodniem w Lubinie, ale wówczas okazało się, że jego bramka to za mało na choćby punkt. Białostoczanie do domu wracali po pierwszej w sezonie porażce. Zagłębie okazało się lepsze i wygrało 3:1 (Łoboda 37′, 62′; Szafranek 56′). Mimo tej porażki Jagiellończycy utrzymali się w czołówce tabeli CLJ. Do liderującej Cracovii, która jako jedyna w zestawieniu wciąż jeszcze nie zaznała goryczy porażki, tracą raptem trzy „oczka”.

Na koniec słowo jeszcze o drużynie najbliższych rywali Żółto-Czerwonych. Warta Poznań na ten moment zajmuje 12. miejsce w złożonej z 16 zespołów Centralnej Lidze Juniorów, czyli tuż nad strefą spadkową. Piłkarze z Poznania zgromadzili na swoim koncie pięć punktów dzięki wygranej i dwóm remisom. Obrazu ich postawy w tym sezonie CLJ dopełniają dwie porażki. Ich bilans bramkowy to osiem strzelonych do 10 straconych goli. Najlepszym strzelcem poznaniaków jest Jakub Nęcka, autor trzech ligowych trafień. Przed tygodniem Warciarze podejmowali Legię Warszawa, której ulegli 1:2 (Kluczyński 10′ – Strzałek 58′; Staniszewski 70′).

Początek meczu Jagiellonia Białystok – Warta Poznań w najbliższą sobotę, 18 września, o godzinie 12:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są z udziałem publiczności. Mecz nie jest biletowany, a trybuny mogą być zapełnione w 50 procentach. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00