AktualnościJuniorzy, wspomnienia i bilety, czyli w prasie o Jadze

Juniorzy, wspomnienia i bilety, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowej prasówce warto zwrócić uwagę na wywiad z Jackiem Góralskim, który wspomina grę w Jagiellonii Białystok. Ponadto są relacje z meczów juniorów oraz informacje o biletach na najbliższe mecze przy Słonecznej.

Kurier Poranny
Bilety na mecze z Lechią i Lechem. – Jako pierwsza wystąpi Jaga, która we wtorek – 21 września zmierzy się u siebie z Lechią Gdańsk (godz. 17.30). Podobnie jak spotkania ekstraklasowe, mecz pucharowy odbędzie się w reżimie sanitarnym, ze wszystkimi związanymi z tym obostrzeniami, a więc m.in z limitem dostępności miejsc na trybunach, który wynosi 50 procent (do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione). Posiadacze karnetów na mecze ligowe Jagi wejdą na spotkanie z Lechią za darmo i nie muszą drukować oddzielnej wejściówki. Pozostali kibice mogą nabywać karty wstępu za pośrednictwem strony bilety.jagiellonia.pl, w Jaga Fan Shopie (Galeria Zielone Wzgórze, ul. Wrocławska 20), punktach partnerskich, oraz w salonikach Kolportera. Bilety na Lechię kosztują od 5 zł (dziecięcy) do 100 złotych (SuperVIP). Szczegóły dostępne są na stronie www.jagiellonia.pl

Juniorzy Jagi grali z Legią. – W Centralnej Lidze Juniorów doszło do dwumeczu Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa. Lepsi byli goście ze stolicy, którzy w kategorii U-17 wygrali 3:2, a w U-15 zremisowali z Żółto-Czerwonymi 2:2. Szkoda szczególnie remisu trampkarzy w meczu na szczycie, bo wyrównujący gol dla Legii padł w ostatnich fragmentach spotkania. Także juniorzy młodsi Jagi dopuścili do utraty gola w końcówce, co doprowadziło do ich porażki.

Przegląd Sportowy
Jacek Góralski wspomina czas w Białymstoku. – W dwumeczu eliminacji Ligi Europy nie wystąpiłem, bo było to dosłownie chwilę po moim przyjściu do zespołu Michała Probierza. Dziś trenerem Cypryjczyków jest Henning Berg, który prowadził Legię. Trener Probierz przed meczem ekstraklasy wręczył mu kiedyś słownik. Trafiłem do fajnej ekipy Jagi. Wspominam ją z sentymentem, bo tam rozwinąłem skrzydła, stałem się lepszym piłkarzem. Nie tylko ja. Proszę spojrzeć, ilu chłopaków przy Michale Probierzu wystrzeliło w Jadze. A i klub świetnie na nich zarobił. (…) Też byłem dobrym przykładem. Trener namówił klub, by wykupiono mnie z Wisły Płock. Z tego, co wiem, za 75 tysięcy euro. Patryk Tuszyński, Przemek Frankowski, Bartek Drągowski i wielu innych – w Jadze zapracowali na bardzo dobre transfery. (…) Oj, ile ja się naprosiłem prezesa, by dał zgodę na transfer! Mówiłem mu, że jak każdy piłkarz chcę za granicą lepiej zarobić. Czas przecież nie stoi w miejscu, kariera trwa niezbyt długo i nie zawsze trafiają się odpowiednie oferty. A prezes uśmiechał się i powtarzał: „Przedłuż kontrakt, to pomyślimy!”. Ale w końcu pozwolił, a kluby doszły do porozumienia. Bywam w Białymstoku, spotykam ze znajomymi, fajnymi ludźmi, na przykład z jagiellońskim lekarzem – Krzysztofem Koryszewskim. Złoty człowiek i świetny fachowiec. Wiele mi pomógł, także mojej rodzinie.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00