AktualnościIII liga: Przyjeżdża Sokół

III liga: Przyjeżdża Sokół

Już w najbliższą niedzielę (19.09) Jagiellonia II Białystok rozegra swój kolejny mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Rywalem podopiecznych Wojciecha Kobeszki będzie Sokół Aleksandrów Łódzki.

W siedmiu dotychczas rozegranych meczach Żółto-Czerwoni zgromadzili na swoim koncie dziewięć punktów dzięki trzem zwycięstwom. Dotychczasowy bilans spotkań jagiellońskich rezerw na trzecioligowych boiskach uzupełniają cztery porażki. W minionej serii gier Jagiellończycy przerwali serię trzech przegranych wyjazdowym zwycięstwem z Ursusem Warszawa 3:2. Dwa gole dla Żółto-Czerwonych strzelił Martin Kostal, jedno trafienie dorzucił Hubert Karpiński.

– To był bardzo otwarty mecz, z dużą liczbą sytuacji po obu stronach. Można powiedzieć, że w drugiej połowie byliśmy lepszym zespołem, niemniej wynik był cały czas na styku. Ostatecznie wyciągnęliśmy wynik na 3:2 dla nas. To zwycięstwo bardzo cieszy, zwłaszcza biorąc pod uwagę nasze ostatnie rezultaty. Zapunktowaliśmy i mam nadzieję, że doda to nam wiary w to, że w każdym meczu możemy walczyć o punkty. Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników, ich reakcji. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach potwierdzimy naszą lepszą dyspozycję – to słowa trenera Kobeszki po ostatniej wiktorii w Warszawie.

Obecnie Żółto-Czerwoni zajmują 14. miejsce w trzecioligowej tabeli (dziewięć punktów). Bilans białostoczan to trzy zwycięstwa i cztery porażki. Stawce przewodzi aktualnie Legionovia Legionowo z 17 punktami na koncie i trzema „oczkami” przewagi na drugą w tabeli Pilicą Białobrzegi.

Swój kolejny ligowy mecz Jagiellonia II Białystok rozegra w najbliższą niedzielę, 19 września. Sokół Aleksandrów Łódzki aktualnie plasuje się na 16. pozycji w tabeli, za naszymi rezerwami. Należy jednak uważać na tego przeciwnika, bo ostatnio dosyć pewnie pokonał przed własną widownią Błoniankę Błonie aż 3:0.

Początek niedzielnego spotkania przewidziany jest na godz. 14:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są z udziałem publiczności. Mecz nie jest biletowany, a trybuny mogą być zapełnione w 50 procentach. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00