AktualnościCLJ U-18: Warta ograna przy Elewatorskiej

CLJ U-18: Warta ograna przy Elewatorskiej

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok wygrali mecz 6. kolejki sezonu 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów. W sobotę (18.09) Żółto-Czerwoni podejmowali przy Elewatorskiej zespół Warty Poznań, który pokonali 2:1 po trafieniach Samborskiego (3′) i Zyśka (80′).

Zdecydowanie lepiej sobotnie spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy szybko otworzyli wynik meczu. Pierwsza bramka padła już w 3. minucie, a piłkę w siatce bramki gości umieścił Michał Samborski. Młody napastnik skutecznie sfinalizował ładny kontratak Jagiellonii i dał Żółto-Czerwonym prowadzenie.

Przyjezdni szybko wzięli się za odrabianie strat. Przeprowadzili kilka akcji, a jedną z nich udało się zakończyć golem. Piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Kubę Jasionka umieścił, w 15. minucie, Gawecki. W pierwszej połowie, pomimo okazji z obu stron, nie zobaczyliśmy więcej bramek.

W przerwie obie ekipy przeprowadziły zmiany w składzie. W zespole z Białegostoku na murawie zameldował się Igor Szczygieł, który w późniejszej fazie meczu dał znać o swojej obecności na murawie. Zresztą trzeba przyznać, że trener Zalewski trafił ze zmianami, bowiem każdy z wprowadzonych na boisko zawodników odcisnął swoje piętno na grze Jagi. Poza wspominanym Szczygłem w drugiej połowie na boisku pojawili się także Mabiala, Dąbrowski, Bernatowicz i Cichocki.

Na gole w drugiej połowie musieliśmy czekać bardzo długo. Ostateczni byliśmy świadkami tylko jednego trafienia, ale za to przedniej urody. W 80. minucie sędzia przyznał rzut wolny dla Jagiellonii za faul piłkarza gości tuż przed polem karny Warty, na wprost bramki. Piłkę ustawił Radek Zyśk, który świetnie huknął z tego stałego fragmentu gry i dał białostoczanom prowadzenie, które później okazało się być zwycięstwem.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii Białystok, Krzysztofa Zalewskiego. – Dzisiejszy mecz był w naszym wykonaniu najsłabszy, spośród dotąd rozegranych. Pierwsza połowa była niezła. Myślę, że zagraliśmy podczas niej nieźle, jeśli chodzi o ofensywę, natomiast zabrakło skuteczności. Stworzyliśmy sobie dwie, trzy idealne sytuacje, przy których zabrakło zimnej krwi. Po zmianie stron zupełnie straciliśmy kontrolę nad spotkaniem. Przeciwnik zaczął sobie coraz śmielej poczynać, tworzył naprawdę groźne sytuacje. Na szczęście wyszliśmy obronną ręką z tych opresji. W końcówce zadaliśmy nokautujący cios, w postaci pięknego strzału Radka Zyśka z rzutu wolnego. Zwycięstwo cieszy, ale z gry nie jesteśmy zadowoleni – powiedział trener Zalewski.

Dzięki tej wygranej, już czwartej w sezonie, Jagiellończycy (stan na 18 września) utrzymali 5. miejsce w tabeli CLJ. Podopieczni trenera Krzysztofa Zalewskiego zgromadzili jak dotąd na swoim koncie 13 punktów, a ich bilans to, poza wspomnianym czterema zwycięstwami, po jednym remisie i porażce.

Swój kolejny ligowy mecz białostoczanie rozegrają już w najbliższy piątek, 24 września. Czeka ich wówczas daleka wyprawa do Szczecina, gdzie zmierzą się z tamtejszą Pogonią. Początek tego spotkania przewidziany jest na godz. 12:00.

6. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, 18.09.2021 r.

Jagiellonia Białystok – Warta Poznań 2:1 (1:1).

Gole: Samborski 3′; Zyśk 80′ – Gawecki 15′.

Skład Jagiellonii: Jasionek – Wojdakowski (Mabiala 60′), Osipiuk, Piórkowski, Skowronek, Burkowski (Dąbrowski 60′), Orpik (K) (Bernatowicz 66′), Mościcki (Szczygieł 46′), Protaziuk (Cichocki 60′), Samborski, Zyśk.