AktualnościIII liga: Niedzielna wygrana rezerw

III liga: Niedzielna wygrana rezerw

W ramach 9. kolejki III ligi gr. I Jagiellonia II Białystok pokonała u siebie Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 po golach Martina Kostala i Eryka Matusa.

Niedzielne spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli Żółto-Czerwoni, którzy prowadzenie objęli już w 8. minucie gry. Wówczas arbiter prowadzący zawody zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla białostoczan. Do ustawionej na 11 metrze przed bramką gości piłki podszedł Martin Kostal, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Sokoła.

Do szatni podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki schodzili z dwubramkową przewagą, którą wypracowali w 41. minucie. Po ładnej akcji całej drużyny w bocznym sektorze boiska małą grę zawiązali ze sobą Martin Kostal i Stephen Bitok. Nigeryjczyk dokładnie dośrodkował w pole karne przyjezdnej drużyny, gdzie na piłkę czekał już Eryk Matus. Nasz wahadłowy celnie przymierzył z główki i strzeli gola na 2:0.

Po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie, pomimo szans z obu stron. Piłkarzom jednej i drugiej drużyny z pewnością w kreowaniu okazji pod bramką rywali nie pomagał rzęsiście padający nad Białymstokiem deszcz. Trzeba zaznaczyć, że goście sobotnie zawody kończyli w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej, kartce, którą otrzymał w 85. minucie Jakub Bartosiński. Zawodnik Sokoła groźnie sfaulował wprowadzonego na murawę kilka chwil wcześniej Szymona Żabiuka. Młodziutki pomocnik Żółto-Czerwonych padł na murawę i wydawał się, że nie będzie w stanie kontynuować gry. Na szczęście uraz nie okazał się poważny i Jagiellończycy dokończyli mecz w komplecie.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii II Białystok, Wojciecha Kobeszkę. – W przekroju całego spotkania zagraliśmy niezłe zawody. Zgarniamy trzy punkty i to jest najważniejsze. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy 2:0, uważam, że zasłużenie. Bardzo ładna akcja przy drugiej bramce. Duża dyscyplina z naszej strony. Mieliśmy swój pomysł na grę, który udało się nam realizować. W drugiej połowie utrzymaliśmy tę dyspozycję, aczkolwiek uważam, że w kilku sytuacjach mogliśmy się zachować lepiej. Mieliśmy swoje sytuacje, mogliśmy podwyższyć wynik. Trzeba też oddać przeciwnikowi, że miał swoje sytuacje, w tym jedną, w której od utraty bramki uratowała nas poprzeczka. Byliśmy dzisiaj lepszym zespołem, nieźle operowaliśmy piłką. Cieszy zero z tyłu, to jest bardzo budujące, mieliśmy z tym w ostatnim czasie dużo problemów – powiedział trener Kobeszko. Całej wypowiedzi można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, dostępnym również na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Materiał jest uzupełniony skrótem meczu.

Dla rezerw Dumy Podlasia sobotnie zwycięstwo było czwartym w sezonie. Co ciekawe piłkarze z Białegostoku w tej kampanii nie zremisowali ani jednego starcia, do wspomnianych wygranych dokładając cztery porażki. Obecnie Jagiellonia II zajmuje 10. miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem 12 punktów na koncie. Bilans bramkowy białostoczan to 13 strzelonych i 15 straconych goli.

Swój kolejny ligowy mecz podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki rozegrają już w najbliższą sobotę, 25 września. Zmierzą się wtedy, na wyjeździe, z KS Kutno. Początek tego spotkania jest zaplanowany na godzinę 13:00.

9. kolejka gr. I III ligi, 19.09.2021 r.
Jagiellonia II Białystok – Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 (2:0).
Gole: Kostal 8′ z rzutu karnego; Matus 41′.
Skład: Abramowicz – Dyszy, Majsterek, Płoszkiewicz (K) (Żukowski 82′), Bitok, Bayer, Nawrocki, Wiktoruk (Żabiuk 82′), Matus (Wolanin 82′), Kostal (Surzyn 62′), Karpiński (Lutostański 73′).