Aktualności8. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

8. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami 8. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Na pozycji lidera umocnił się poznański Lech. Coraz niżej w tabeli znajduje się Jagiellonia, która nie wygrała piątego spotkania z rzędu.

Kolejka rozpoczęła się w Lubinie, gdzie Zagłębie podejmowało Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Wlazły, jednak po przerwie bramkarza gości pokonali Zajic oraz Bartolewski, dzięki czemu trzy punkty zostały na Dolnym Śląsku.

Lech Poznań rozbił Wisłę Kraków 5:0. Gole dla „Kolejorza” strzelili Amaral, BaLoua, Rebocho oraz Ishak.

Wisła Płock pokonała Jagiellonię Białystok 3:0. Wszystkie gole padły w drugiej połowie w odstępie dziewięciu minut, a Pavelsa Steinborsa pokonali Warchoł, Michalak i Sekulski.

Pogoń Szczecin zremisowała z Cracovią 1:1. „Portowcy” objęli prowadzenie po bramce Kozłowskiego, ale w drugiej połowie „Pasy” uratowały punkt po samobójczym trafieniu Kurzawy.

Radomiak Radom podzielił się punktami ze Śląskiem Wrocław. Goście objęli prowadzenie po golu Exposito, ale szybko odpowiedział Leandro.

Lechia Gdańsk pokonała Piasta Gliwice 1:0, a jedyną bramkę zdobył Łukasz Zwoliński.

Raków Częstochowa wygrał w Mielcu ze Stalą 3:0. Bramki dla wicemistrzów Polski strzelili Lopez, Wdowiak oraz Gutkovkis.

Górnik Zabrze kontynuuje punktową serię. Tym razem Ślązacy pokonali Wartę Poznań 1:0, a jedyną bramkę zdobył Jimenez.

Legia Warszawa pokonała Górnika Łęczna 3:1. Gole dla mistrzów Polski strzelali Baranowski (trafienie samobójcze), Musi i Emreli. Autorem honorowego trafienia dla beniaminka był Bartosz Śpiączka.