AktualnościRozpoczynają drogę po Puchar, czyli w prasie o Jadze

Rozpoczynają drogę po Puchar, czyli w prasie o Jadze

Wtorkowa prasa całą uwagę skupia na meczu z Lechią Gdańsk. „Żółto-Czerwoni” rozpoczynają batalię w Turnieju Tysiąca Drużyn.

Jaga rozpoczyna batalię o Puchar Polski. – Traktujemy ten mecz z dużą powagą i koncentracją. Puchar Polski jest dla nas bardzo ważny i chcemy przejść dalej – mówi trener Jagi Ireneusz Mamrot. W lipcu, w meczu ligowym obu ekip w Białymstoku padł remis 1:1, a lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, ale od tego czasu sporo się zmieniło. Teraz Lechia wygląda znacznie solidniej niż ekipa ze stolicy Podlasia, o czym świadczy jej ostatnie zwycięstwo 1:0 z Piastem Gliwice. I to goście wydają się być faworytem. W ekipie z Białegostoku w Płocku nie grał narzekający na stłuczenie żeber Jesus Imaz i niewiele wskazuje na to, by Hiszpan zdołał być gotowy do występu od pierwszej minuty na spotkanie z Lechią.

Super Express
Jaga chce wyjść z kryzysu. – Po trzech pierwszych kolejkach nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy wydawało się, że ponowne zatrudnienie Ireneusza Mamrota w Jagiellonii Białystok było strzałem w dziesiątkę. Klub z Podlasia miał na koncie 7 punktów i na rozkładzie m.in. Raków Częstochowa, który poległ przy ul. Słonecznej 1 aż 0:3. Potem coś się jednak w drużynie z Białegostoku zacięło. Podopieczni Mamrota zaczęli notorycznie gubić punkty, przestali również prezentować się tak korzystnie jak wcześniej. Dość powiedzieć, że w pięciu ostatnich spotkaniach uzbierali ledwie dwa „oczka” i z drużyny będącej w czołówce PKO BP Ekstraklasy wylądowali na 13. miejscu. (…) Warto zauważyć, że obie drużyny mierzyły się już w bezpośrednim starciu na inaugurację sezonu 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy. Po meczu w Białymstoku żadna z ekip nie mogła być jednak zadowolona, na murawie padł bowiem rezultat remisowy (1:1). Prowadzenie gdańszczanom krótko po przerwie dał Łukasz Zwoliński, ale już trzy minuty później wyrównał Jesus Imaz. Jedno jest pewne – taki wynik podczas wtorkowego spotkania sprawi, że nie zakończy się ono po regulaminowych 90 minutach. Zwycięzca tego starcia może bowiem być tylko jeden.

Jaga o rewanż z Lechią. – Hitem pierwszej rundy Pucharu Polski jest starcie Jagiellonii z Lechią. Mecze tych drużyn zwykle są bardzo zacięte. Tak było też w maju 2019 roku, gdy na Stadionie Narodowym trofeum wznieśli gdańszczanie, wygrywając z Dumą Podlasia 1:0 po trafieniu Artura Sobiecha (obecnie zawodnika Lecha Poznań). Piłkarze Ireneusza Mamrota przechodzą trudne chwile, bo nie wygrali w lidze od pięciu spotkań. 51-latek często podkreślał, że boli go porażka w finale z Lechią. Teraz staje przed dobrą okazją do rewanżu. Biało-Zieloni są w znacznie lepszych nastrojach, ale do rywala podejdą z dużym respektem.