AktualnościPrzełamać się z liderem, czyli w prasie o Jadze

Przełamać się z liderem, czyli w prasie o Jadze

Piątkowa prasa skupia uwagę na wieczornym meczu Jagi z Lechem. „Żółto-Czerwoni” chcą się przełamać, ale skala trudności jest duża.

Kurier Poranny
Jaga czeka na przełamanie. – Obecnie wszystkie argumenty przemawiają za ekipą z Bułgarskiej. Lech Poznań jest na fali, nie przegrał jeszcze meczu w tym sezonie. Jagiellonia zaś ma ogromne kłopoty w odniesieniu zwycięstwa. Gra, ma sytuacje, a bramki strzelają rywale. Czy w piątkowy wieczór ta sytuacja odwróci się? Mecz Jagiellonia – Lech Poznań rozpocznie się o godz. 20.30. Trener Ireneusz Mamrot zdaje sobie sprawę z siły Lecha, ale także wierzy w swój zespół. – Lech ma najsilniejszy, jak nie jeden z dwóch najsilniejszych składów w ekstraklasie. Odniósł ostatnio wysokie zwycięstwo i ma duże morale. My jednak także potrafimy grać w piłkę, pokazaliśmy dobre fragmenty gry z Lechią. Zespół ma charakter i na pewno tanio skóry nie sprzeda. Ja mocno wierzę w mój zespół, a piłkarze dobrze o tym wiedzą – mówił na przedmeczowej konferencji białostocki szkoleniowiec. – W naszym zespole jest dobra organizacja gry. Wszyscy widzą jednak błędy w obronie, a problemem jest także skuteczność. Mamy wiele sytuacji, których nie wykorzystujemy. Potrzebujemy dobrego meczu i wygranej – dodaje trener Mamrot.

Rezerwy jadą do Kutna. – W 10. kolejce III ligi podlaskie drużyny zagrają na wyjazdach. Jagiellonia II Białystok w Kutnie z KS, a Wissa Szczuczyn w Białobrzegach z Pilicą. (…) Rezerwy Jagiellonii zagrają w sobotę na wyjeździe z KS Kutno. W tabeli Kutno ma dwa punkty więcej od Jagiellończyków, ale też i o jeden mecz rozegrany więcej.

Głos Wielkopolski
Skorża studzi nastroje w Poznaniu. – Bardzo dużo przemawia więc za Lechem w tym meczu, a jednak Maciej Skorża stara się dmuchać na zimne. Tuż po meczu z Wisłą stwierdził: – To, że wygraliśmy, to też jest pewne niebezpieczeństwo. Nie możemy za szybko uwierzyć, że jesteśmy już maszynką do wygrywania meczów. Na przedmeczowej konferencji przed wyjazdem do Białegostoku też podkreślał, że zespół nie może stracić czujności i pokory do sytuacji w jakiej się znajduje. – Nie możemy myśleć, że już nie musimy tyle pracować, biegać, nie musimy być tak agresywni i jakoś to będzie. Tak nie może być. Wiem, jak trudno gra się w Białymstoku i jak ciężko będzie tam o punkty. Jagiellonia gra o życie, będzie zmotywowana, skala trudności będzie duża. Nie może być żadnych oznak lekceważenia Jagiellonii. Lech nie wygrał w Białymstoku od 2013 roku, co najlepiej świadczy o skali trudności – mówił trener Kolejorza.

Super Express
Czy Jaga zatrzyma lidera? – Już w piątek wystartuje 9. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Jako pierwsze do rywalizacji staną Górnik Łęczna i Lechia Gdańsk, ale zdecydowanie ciekawiej zapowiada się drugie rozgrywane tego dnia spotkanie, w którym Jagiellonia Białystok podejmie Lecha Poznań. Czy zespół z Podlasia ma szansę zatrzymać rozpędzonego lidera? (…) Zespół z Podlasia w kolejnych pięciu spotkaniach ugrał jedynie 2 „oczka”, a na dodatek w bardzo słabym stylu odpadł we wtorek z Pucharu Polski, przegrywając przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 1:3. O przerwanie fatalnej serii 6 kolejnych meczów bez zwycięstwa będzie jednak niezwykle trudno. Już w piątek na ul. Słonecznej zamelduje się bowiem obecny lider PKO BP Ekstraklasy – Lech Poznań.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00