AktualnościCLJ U-18: Cenny remis w Szczecinie

CLJ U-18: Cenny remis w Szczecinie

Remisem 2:2 i podziałem punktów zakończył się piątkowy (24.09) mecz juniorów starszych Jagiellonii Białystok, rozgrywany w ramach 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-Czerwoni, na wyjeździe, grali z Pogonią Szczecin. Punkt Jagiellończykom zapewnili Lewicki (8′) i Lutostański (89′).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca białostoczan, Krzysztofa Zalewskiego. – Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Był to otwarty mecz, z dwóch stron. Tworzyliśmy dużo sytuacji, potrafiliśmy je wypracować zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie. Przed przerwą z kontrataku, a po zmianie stron przy ataku pozycyjnym. Szkoda, że skuteczność nie była dzisiaj naszym mocnym punktem. Wprawdzie strzeliliśmy dwa gole na terenie mistrza Polski, ale stuprocentowych sytuacji mieliśmy naprawdę sporo. Cieszy to, że w drugiej połowie docisnęliśmy przeciwnika. Mimo tego, że przed strzeleniem bramki wyrównującej mieliśmy dwie idealne sytuacje, których nie wykorzystaliśmy, to jednak zespół się nie podłamał i do samego końca dążył do wyrównania, co ostatecznie się udało. To z pewnością duży plus – powiedział trener Zalewski.

– Minusem są stracone bramki. Pierwsza padła po niedokładnym rozegraniu rzutu wolnego na swoim 30 metrze. Minutę po zdobyciu bramki tracimy piłkę i gola. W drugiej połowie w prosty sposób doprowadzamy do rzutu wolnego w okolicach naszego pola karnego. Przeciwnik po dośrodkowaniu i strzale głową wyszedł na prowadzenie. Z jednej strony jesteśmy zadowoleni z udanego pościgu za wyrównaniem, ale z drugiej strony czujemy niedosyt. Stworzyliśmy naprawdę sporo sytuacji – zakończył opiekun młodych piłkarzy Dumy Podlasia.

Na ten moment (25.09) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok zajmują 4. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów z dorobkiem 14 punktów i bilansem czterech zwycięstw, dwóch remisów i jednej porażki. Ich kolejnym ligowym rywalem, już w najbliższą sobotę (02.10), będzie Cracovia, którą podejmą przy Elewatorskiej w ramach spotkania 8. kolejki. Początek spotkania przewidziany na godzinę 12:00.

Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są z udziałem publiczności. Mecz nie jest biletowany, a trybuny mogą być zapełnione w 50 procentach. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.