AktualnościIII liga: Z Kutna Wracamy bez punktów

III liga: Z Kutna Wracamy bez punktów

Porażką Jagiellonii II Białystok zakończył się sobotni (25.09) mecz Żółto-Czerwonych, rozgrywany w ramach 10. kolejki gr. I III ligi. Białostoczanie ulegli na wyjeździe zespołowi KS Kutno 0:1 po trafieniu Kralkowskiego (37′).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca jagiellońskich rezerw, Wojciecha Kobeszkę. – Nie byliśmy dzisiaj zespołem słabszym. Z przebiegu meczu uważam, że nie zasłużyliśmy na porażkę. Zagraliśmy niezłe spotkanie, a o porażce zdecydowały nieskuteczność i brak doświadczenia, wyrachowania. W pierwszej połowie byliśmy stroną przeważającą, prowadziliśmy grę, mieliśmy sytuacje, których nie potrafiliśmy zamienić na gole. Bramkę straciliśmy w naprawdę kuriozalny sposób, z rzutu wolnego, po uderzeniu z bocznej strefy boiska. Piłka poszła po rękach naszego bramkarza. Od tego momentu na pewno było nam trudniej, aczkolwiek dalej inicjatywa była po naszej stronie. Przeciwnik miał jeszcze dwie klarowne sytuacje w tym spotkanie, my mieliśmy ich trochę więcej. W drugiej połowie doszło do dosyć kontrowersyjnej sytuacji. Strzeliliśmy bramkę, której nie dopatrzyli się sędziowie. Bramkarz gospodarzy wygarnął piłkę zza linii bramkowej. Po meczu bramkarz i nasi zawodnicy mówili, że piłka była pół metra w bramce. Czujemy się rozczarowani tą sytuacją, ponieważ została nam zabrana prawdopodobnie prawidłowo zdobyta bramka. Jest to dla nas trudne, niemniej uważam, że mogliśmy stworzyć pod bramką przeciwnika jeszcze więcej sytuacji i mieć chłodną głowę w końcówce. Do końca próbowaliśmy, chłopcy się starali. Zabrakło doświadczenia, wyrachowania i chłodnej głowy. Niestety przegraliśmy. Czujemy złość, ponieważ nie byliśmy słabsi od przeciwnika, ale niestety piłka bywa okrutna. Trzeba to przyjąć, dalej pracować i szukać punktów w kolejnych spotkaniach – powiedział trener Kobeszko.

Opiekuna drugiej drużyny Dumy Podlasia spytaliśmy także o kontuzję Mikołaja Nawrockiego, przez którą pomocnik musiał przedwcześnie opuścić dzisiaj boisko. – Prawdopodobnie to poważna kontuzja. Mikołaj doznał urazu przy zderzeniu z przeciwnikiem. Zastąpił go na boisku Żabiuk. Mikołaj będzie musiał przejść badania i wówczas będziemy mądrzejsi – stwierdził. Liczymy na to, że ostatecznie kontuzja Mikiego nie okaże się poważna i zawodnik będzie mógł szybko wrócić do zdrowia, treningów i meczów. Trzymaj się Nawro!

Po sobotnim starciu Jagiellonia II Białystok zajmuje 11. miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem 12 punktów i bilansem czterech zwycięstw oraz pięciu porażek. Stawce wciąż przewodzi Legionovia Legionowo (23 punkty).

Swój kolejny ligowy mecz jagiellońskie rezerwy rozegrają już w najbliższą niedzielę, 3 października. Podejmą wówczas przy Elewatorskiej zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki. Początek meczu przewidziany jest na godz. 15:00.

Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są z udziałem publiczności. Mecz nie jest biletowany, a trybuny mogą być zapełnione w 50 procentach. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

10. kolejka gr. I III ligi, 25.09.2021 r.

KS Kutno – Jagiellonia II Białystok 1:0 (1:0).

Gol: Kralkowski 37′.

Skład Jagiellonii: Abramowicz – Dyszy, Majsterek, Płoszkiewicz (K), Bitok (Nawrocki 46′, Żabiuk 70′), Orpik (Wiktoruk 58′), Bayer, Wojciechowski (Żukowski 85′), Matus, Surzyn (Samborski 58′), Karpiński.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00