AktualnościRomanczuk: Zwyciężyliśmy dzięki charakterowi

Romanczuk: Zwyciężyliśmy dzięki charakterowi

– To był najlepszy moment na przełamanie. Przed meczem nikt nie wierzył w nasze powodzenie. Wielu zastanawiało się, ile to dzisiaj goli strzeli nam lider Ekstraklasy – powiedział po meczu z Lechem Poznań kapitan „Żółto-Czerwonych”, Taras Romanczuk.

Środkowy pomocnik wskazał główny powód przełamania. – Dzisiaj wszystkim udowodniliśmy, że jesteśmy zespołem. Walczyliśmy o każdą piłkę, staraliśmy się wszystko blokować, aby rywal nic nie stworzył pod bramką Pavelsa. Lech zagrał naprawdę dobrą piłkę, ale zwyciężyliśmy dzięki charakterowi. Podstawowym celem było nie stracić gola. Zrealizowaliśmy go, a gol Jesusa dał nam upragnione zwycięstwo – podkreśla kapitan „Żółto-Czerwonych”.

Nasz zawodnik nie krył radości po końcowym gwizdku. – To był najlepszy moment na przełamanie. Przed meczem niewielu wierzyło w nasze powodzenie. Wielu zastanawiało się, ile to dzisiaj goli strzeli nam lider Ekstraklasy. My chcieliśmy być skuteczni, wrażenia artystyczne schodziły na drugi plan. Przecież ładnie graliśmy już w drugiej połowie w Krakowie, czy Grodzisku Wielkopolskim, ale punktów nam to nie dało. W piątek zwyciężyliśmy dzięki odpowiedniej organizacji. Szczególnie w drugiej połowie dobrze patrzyło się na naszą współpracę – podsumowuje pomocnik Jagi.

Były reprezentant Polski mówił również o szczęściu. – Mieliśmy dzisiaj go trochę. Z drugiej strony los oddał nam to, co zabrał w poprzednich spotkaniach, w których traciliśmy mnóstwo głupich goli. Dzisiaj chłopaki zostawili na boisku mnóstwo zdrowia i chwała im za to – zakończył Taras Romanczuk.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00