AktualnościNalepa: Dziękuję za miłe przyjęcie

Nalepa: Dziękuję za miłe przyjęcie

– Chciałbym podziękować Jagiellonii, zawodnikom i trenerom za miłe przyjęcie. Poczułem ulgę, pierwszy raz mierzyłem się z taką sytuacją, w której decydowały kwestie pozasportowe. Cieszę się, że będę mógł grać w białostockiej drużynie i pomóc jej osiągnąć lepsze wyniki – powiedział po podpisaniu kontraktu z Jagiellonią Białystok Michał Nalepa. Pełnej wypowiedzi nowego pomocnika Żółto-Czerwonych można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, dostępnym również na kanale JagaTV.

W jakich okolicznościach Michał odszedł znad Bosforu? – Turecka telenowela to była dziwna sytuacja. W poprzednim sezonie byłem ważnym zawodnikiem, zrobiliśmy awans, wybrano mnie do ‘11’ sezonu w II lidze tureckiej. Od początku przygotowań, przez cały okres przygotowawczy nic nie wskazywało, aby ten stan miał się zmienić. Od ludzi spoza klubu dowiedziałem się, że nie zgłoszono mnie do rozgrywek – opisuje sytuację nowy piłkarz Jagi.

Przed Michałem walka o wyjściową jedenastkę. – Na pewno jestem w stanie zwiększyć rywalizację w drugiej linii. Mam ambicje i zechcę udowodnić, że moja postawa w poprzednim sezonie w innej lidze i kulturze nie wzięła się z przypadku. Futbol to gra zespołowa i aby każdy z nas dobrze grał potrzebna jest dobra drużyna. W naszej panuje dobra atmosfera, komunikatywność na boisku i poza nią jest naprawdę dobra. Wierzę, że przed Jagą jeszcze dobre momenty – wyraża nadzieję.

W szatni białostockiej drużyny Nalepa spotkał dawnych kolegów. – Z Gdynią wiążą mnie fajne wspomnienia osiągaliśmy największe sukcesy w historii Arki. W Białymstoku spotkałem Pavelsa, który bardzo polecał mi Jagiellonię. To świetny bramkarz i bardzo dobry kolega. Dobrze znam też Bartka Kwietnia oraz trenera. Pozostałych chłopaków znam z boiska. Z każdym jestem w dobrej relacji – zapewnia w rozmowie z JagaTV.

Czy tylko Jagiellonia złożyła ofertę filigranowemu zawodnikowi? – Były inne zapytania ze strony innych klubów, ale nie ma sensu, aby to analizować. Jestem w Jagiellonii i w mojej o cenie podjąłem najlepszą decyzję. Wierzę, że ja pomogę Jagiellonii, a Jagiellonia pomoże mi – zakończył Michał Nalepa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00