AktualnościPazdan: Trzeba utrzymać impet

Pazdan: Trzeba utrzymać impet

– Starałem się na tyle, na ile mogłem. Wiedziałem, że będzie to trudny mecz, a ponadto było to moje pierwsze wyjazdowe spotkanie . Podczas wcześniejszych starć wyjazdowych byłem kontuzjowany. Wiadomo, że na wyjazdach gra się inaczej niż w domu – powiedział obrońca Jagiellonii Białystok, Michał Pazdan, po wygranym 1:0 piątkowym (01.10), wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin.

– Trzeba się było zmotywować podwójnie. Po takich spotkaniach jak z Lechem gra się ciężko, atmosfera się rozluźnia i wszyscy myślą, że samo się będzie grać, ale tak nie jest. Jak wspomniałem, trzeba być szczególnie zmotywowanym, żeby wygrać i zapoczątkować serię, pozwalającą później na swobodę. Już na początku sezonu pokazaliśmy, że możemy swobodnie grać. Teraz wróciliśmy do bycia zespołem, który dzisiaj wygrał – stwierdził stoper Jagi.

– Wiadomo, że kiedy Filip (Starzyński, przyp. red.) ma piłkę na nodze jest bardzo blisko do strzelenia przez niego gola. Ten chłopak umie grać w piłkę. Są pewne elementy, na które musisz być przygotowanym. Statystycznie rzecz biorą Filip bierze udział w prawie wszystkich akcjach ofensywnych Zagłębia. Do tego analizowaliśmy strzały Szysza z dystansu. To są rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę. W Ekstraklasie jest duża powtarzalność, nie ma większych różnic między meczami, więc na te główne rzeczy trzeba zwrócić uwagę. Dzisiaj za wszelką cenę staraliśmy się blokować te elementy – mówił defensor Żółto-Czerwonych.

– Trzeba utrzymać ten impet. Drużynie przyda się trochę spokoju. Umiemy grać, ale wpadliśmy w trudny okres. Łatwo się zjeżdża, ale trudno jest wrócić na odpowiednie tory. Wygraliśmy ale wiemy, że musimy wrzucić więcej swobody w naszą grę. Te dwa mecze wygraliśmy dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu. Miejmy nadzieję, że jakość w rozegraniu wróci, a zaangażowanie będzie takie jak w ostatnich spotkaniach. Niech to będzie Jagiellonia, na którą wszyscy chcą czekać i którą wszyscy chcą oglądać – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00