AktualnościCLJ U-18: Z 2:0 do 2:3. Zadecydowała słaba druga połowa

CLJ U-18: Z 2:0 do 2:3. Zadecydowała słaba druga połowa

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok przegrali domowy mecz z Cracovią 2:3 w ramach 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Gole dla Żółto-Czerwonych w pierwszej połowie strzelili Radosław Zyśk i Damian Wojdakowski. O porażce zadecydowała słabsza druga połowa rywalizacji, w której piłkarze Jagi stracili trzy gole, trwoniąc dwubramkową przewagę.

Porażka oznacza, że „Pasy” umocniły się na czele tabeli, powiększając przewagę nad Jagiellończykami do pięciu punktów. O komentarz pomeczowy poprosiliśmy trenera białostoczan, Krzysztofa Zalewskiego.

– Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Graliśmy fajnie, potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, stwarzaliśmy sytuacje i zdobyliśmy bramki autorstwa Zyśka i Wodakowskiego. Na pewno zaprezentowaliśmy dobry poziom. Po przerwie za bardzo oddaliśmy pole rywalowi. Za głęboko cofaliśmy się, przeciwnik miał coraz więcej miejsca. To zaowocowało sytuacjami bramkowymi dla nich. Możemy jednak żałować, bo przy stanie 2:0 dwie sytuacje do podwyższenia rezultatu miał Sebastian Dąbrowski,. Powinniśmy wtedy zamknąć ten mecz. Nie udało się, a przeciwnik wykorzystał swoje szanse. Popełniliśmy błędy w defensywie i w efekcie przegraliśmy. Żałujemy tej przegranej, ale nie rozpaczamy. Musimy wyciągnąć wnioski i grać dalej – podsumował szkoleniowiec.

Następny mecz młodzi Jagiellończycy rozegrają w najbliższą sobotę. 9 października Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia o godzinie 13:00.

8. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18

Jagiellonia Białystok – Cracovia 2:3 (2:0).
Bramki: Radosław Zyśk 15′, Damian Wojdakowski 25′ – Jakub Gut 72′, Oskar Wójcik 81′, Maciej Mrozik 82′

Jagiellonia: Jasionek – Piórkowski, Skowronek, Kobus (85′ Stec), Lewicki, Osipiuk, Wojdakowski (75′ Mabiala), Kowalski, Cichocki (60′ Dąbrowski), Samborski (46′ Protaziuk), Zyśk (75′ Siemieniuk)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00