Aktualności10. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

10. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami 10. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Na prowadzeniu w tabeli umocnił się Lech Poznań. Na podium wskoczyły Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin. Jagiellonia Białystok awansowała na 6. miejsce w tabeli.

Kolejka rozpoczęła się w Lubinie, gdzie Jaga pokonała Zagłębie 1:0. Jedyną bramkę zdobył Jesus Imaz.

Piast Gliwice pokonał Wisłę Kraków 1:0. Jedynego gola strzelił Toril.

Radomiak Radom „rzutem na taśmę” zremisował z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Na gola Radwańskiego w czasie dolicoznym do drugiej połowy odpowiedział Matos.

Aż sześć goli obejrzeli kibice w Krakowie, gdzie Cracovia zremisowała ze Stalą Mielec 3:3. Pierwszego gola strzelił Hanca, ale później trzy bramki dla gości zdobyli Sitek, Mak i Piasecki. W drugiej połowie punkt „Pasom” uratowały trafienia Kakabadze oraz samobójcze Getingera.

Lech Poznań rozbił Śląsk Wrocław 4:0 po golach Kamińskiego, Ishaka i Amarala.

Górnik Zabrze ograł Wisłę Płock 4:2 dzięki golom Krawczyka, Jimeneza, Nowaka i Kubicy. „Nafciarze” odpowiedzieli dwoma trafieniami Wolskiego.

Raków Częstochowa wygrał z Wartą Poznań 3:0 dzięki golom Rundicia, Gutkovskisa oraz Niewulisa.

Pogoń Szczecin pokonała Gónika Łęczna 4:1. Gole dla „Portowców” strzelili Kowalczyk, Szcześniak (sam.), Kozłowski i Kucharczyk. Beniaminek zdołał odpowiedzieć tylko trafieniem Śpiączki.

Kolejka zakończyła się w Gdańsku, gdzie Lechia pokonała Legię Warszawa 3:1. Na gole Gajosa, Kubickiego i Zwolińskiego zdołał odpowiedzieć tylko Tomas Pekhart.