AktualnościJesus Imaz superstar, czyli w prasie o Jadze

Jesus Imaz superstar, czyli w prasie o Jadze

Poniedziałkowa prasówka skupia uwagę na meczu w Lubinie, skąd Jagiellonia wywiozła komplet punktów. Niezawodnym okazał się Jesus Imaz.

Super Express
Jesus wart trzy punkty. – Gospodarze przystępowali do meczu po trzech wygranych z rzędu, z kolei „Duma Podlasia” przyjechała na Dolny Śląsk opromieniona prestiżowym zwycięstwem w poprzedniej kolejce z Lechem Poznań (1:0). Obie drużyny plasowały się przed rozpoczęciem gier w środku tabeli, a „Miedziowi” mogli realnie myśleć o awansie na czołowe miejsca. (…) Ostatecznie to goście z Białegostoku okazali się lepsi, a zwycięstwo 1:0 zapewnił im niezawodny Jesus Imaz. Hiszpan rozpoczął w ten sposób drugą „50” goli w polskiej ekstraklasie, a swoją drużynę wyprowadził w tabeli przed Zagłębie Lubin. (…) Pierwsze fragmenty drugiej połowy wskazywały, że obraz gry się nie zmieni. Ale później zaatakowali goście. Tomas Prikryl płasko dograł w pole karne do Imaza, a ten zupełnie niepilnowany z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Fatalnie w tej sytuacji zachowali się obrońcy Zagłębia, którzy zupełnie odpuścili krycie Hiszpana. Gol ożywił spotkanie i odmienił jego obraz. Zagłębie nie miało już nic do stracenia i ruszyło śmielej do przodu, a Jagiellonia cofnęła się na własną połowę, już nie podchodziła tak odważnie pressingiem i szukała drugiego gola w kontratakach.

Sport
Jesus Imaz Superstar. – Po raz kolejny hiszpański napastnik udowodnił, dlaczego jest największą gwiazdą swojej drużyny. Jego gol dał Jagiellonii 3 punkty. (…) Hiszpan brał udział w rozegraniu akcji, ale sam podać sobie nie mógł. W 53 minucie lubinianie zostawili na boku mnóstwo przestrzeni Prikrylowi. Czech dograł w pole karne do Imaza, który – jak i asystent – miał wokół siebie całe areały swobodnej przestrzeni. Kamil Kruk i Kacper Chodyna zgłupieli, gdy mieli już pod opieką swoich zawodników, a nagle wyrósł przed nimi jeszcze 31-latek.

Przegląd Sportowy
Jesus gwiazda Jagi. – Po trzech zwycięstwach Zagłębie znalazło pogromcę. Strzelecką formą znowu błysnął Jesus Imaz. (…) Jagiellonia też czuła się dobrze w kreowaniu akcji, ale nie mogło być inaczej, skoro najbliżej bramki rywali grasował groźny Jesus Imaz – ten sam, który strzelił gola Lechowi. Rachuby gości miały większą wartość, bo to były napastnik Wisły Kraków na początku drugiej połowy otworzył wynik meczu, efektownie wykorzystując zagranie z prawej flanki Tomaša Přikryla. To dla Zagłębia musiał być sygnał, że trzeba skończyć z kalkulacją i w atakach nie zatrzymywać się na linii szesnastki. Gospodarze rzeczywiście nacierali z większą pasją, ale Jaga ich zaczepne akcje umiała powstrzymywać i dowiozła bezcenny wynik do ostatniego gwizdka.

Kurier Poranny
Liderzy nie zawiedli. – Jagiellonia wygrała w Lubinie z Zagłębiem 1:0 i było to drugie z rzędu zwycięstwo Żółto-Czerwonych w tych rozmiarach. Dobrze to świadczy o defensywie białostockiego zespołu, która zasłużyła na wysokie noty. Doceniliśmy też postawę szefostwa pozostałych formacji – pomocy i ataku. (…) BOGDAN TIRU – nota 7 Rumun spisał się bardzo dobrze. Omal nie strzelił głową gola, trafiając w Israela Puerto, a w defensywie miał rewelacyjny bilans odzyskanych do straconych piłek – 12:1. MICHAŁ PAZDAN – nota 8 Kolejny niezwykle udany występ ministra obrony. Kiedy Zagłębie przedzierało się w niebezpieczne rejonu i zagrażało bramce Jagiellonii, to z reguły na torze loty piłki po podaniu, czy strzale strzale był Pazdan. Imponujące czytanie gry białostockiego defensora. (…) JESUS IMAZ – nota 7 Zrobił to, co do niego należało i drugi raz rzędu przesądził golem o zwycięstwie Jagiellonii. Cieszy, że po kilku spektakularnych pudłach Hiszpan odzyskał skuteczność. Poza tym, gdy dochodził do piłki, to wiązał kilku rywali, co dawało przestrzeń kolegom z zespołu.

Przegrana rezerw. – To nie był udany weekend drużyn z naszego regionu, które nie wywalczyły żadnego punktu. Domowe porażki poniosły zarówno Wissa Szczuczyn, jak i rezerwy Jagiellonii Białystok. (…) Radośnie nie jest też zapewne w ekipie Żółto-Czerwonych. Po wpadce z Lechią rezerwy Jagi mają już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00