AktualnościJagiellończycy w reprezentacjach – terminarz

Jagiellończycy w reprezentacjach – terminarz

Podczas przerwy w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy czekają nas spotkania reprezentacji narodowych. Wśród nich będą także mecze z udziałem powołanych Jagiellończyków. Poniżej przedstawiamy rozpiskę zaplanowanych gier.

Zawodnik Jagiellonii, Fedor Cernych, otrzymał powołanie do reprezentacji Litwy na październikowe mecze eliminacji do MŚ. Jego drużyna zmierzy się w nich z Bułgarią i Szwajcarią. 9 października nasi wschodni sąsiedzi zmierzą się u siebie z Bułgarami o godzinie 15:00. Trzy dni później Litwini zmierzą się na wyjeździe ze Szwajcarami o godz. 20:45. Po pięciu meczach Litwa z kompletem porażek zamyka tabelę grupy C. Prowadzą Włosi.

Bramkarz Jagiellonii Białystok, Pavels Steinbors, otrzymał powołanie do reprezentacji Łotwy na mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2022 przeciwko Holandii i Turcji. Zgrupowanie potrwa od 3 do 12 października. Pierwsze z wymienionych spotkanie odbędzie się w piątek, 8 października. Drugie zostanie rozegrane w poniedziałek, 11 października. Podopieczni trenera Dainisa Kazakevicsa o awans na przyszłoroczny mundial rywalizują, poza wyżej wymienionymi, z narodowymi kadrami Norwegii, Czarnogóry i Gibraltaru. Obecnie, po rozegraniu sześciu kolejek, Łotysze zajmują 5. miejsce w tabeli grupy G z pięcioma punktami na koncie, zgromadzonymi dzięki remisowi 3:3 z Turcją, wygranej 3:1 z Gibraltarem bezbramkowemu podziałowi punktów z Czarnogórą.

Karol Struski otrzymał powołanie na zgrupowanie Reprezentacji Polski U-20, które odbędzie się w dniach 4 – 13 października w Woli Chorzelowskiej. Podczas tego zgrupowania młodzieżowy reprezentanci Polski rozegrają dwa mecze kontrolne. W czwartek, 7 października, zmierzą się w Rzeszowie z reprezentacją Niemiec, a 11 października zagrają, w Lillestrom, ze swoimi rówieśnikami z Norwegii. Początek pierwszego ze spotkań jest przewidziany na godz. 18:00, a drugiego na godz. 15:00. Dla Karola jest to drugie w ostatnim czasie powołanie do narodowej kadry. Wcześniej otrzymał zaproszenie na wrześniowe zgrupowanie. W trakcie jego trwania Struski zagrał w obu meczach Turnieju Ośmiu Narodów – z Włochami (0:2) i z Portugalią (0:0).

Bartosz Bernatowicz i Oliwier Wojciechowski z jagiellońskiej akademii zostali powołani na zgrupowanie reprezentacji Polski U-17, które odbędzie się w dniach 3-14 października w Cork. W Irlandii młodzi Biało-Czerwoni rozegrają trzy mecze w ramach eliminacji mistrzostw Europy U-17. Podopieczni Dariusza Gęsiora 7 października zagrają z Macedonią Północną o godz. 14:00 czasu lokalnego. Trzy dni później (10 października) o tej samej porze Polacy zmierzą się z Andorą, a na koniec naszą młodzieżową kadrę czeka starcie z gospodarzami – Irlandczykami (13 października, godz. 13:00 czasu lokalnego).

Dwóch zawodników naszej akademii – Miłosz Piekutowski i Maksymilian Koj, otrzymało powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski U-16, które odbędzie się w dniach 9-15 października w Olecku. W ramach zgrupowania zostaną rozegrane dwa mecze towarzyskie z reprezentacją Litwy U-16 w terminach 12.10 oraz 14.10.

Kolejny młody piłkarz jagiellońskiej akademii – Jakub Jaroszuk z rocznika 2007 otrzymał powołanie na zgrupowanie i dwa mecze towarzyskie reprezentacji Polski U-15 z Irlandią (12 i 14.10.2021w Richmond Park, Inchicore, Dublin). Zgrupowanie Biało-Czerwonych odbędzie się w dniach 8-16.10.2021 roku w Piasecznie.

Wypożyczony z Jagiellonii Białystok do I-ligowej Skry Częstochowa Maciej Mas został dodatkowo powołany do reprezentacji Polski U-20 na zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej oraz mecze z Niemcami i Norwegią. Młodzieżowa kadra zagra z rówieśnikami z Niemiec 7 października o godz. 18:00 w Rzeszowie, a 11 października zmierzy się z Norwegią o godz. 15:00 w Lillestrøm. Maciej Mas w bieżącym sezonie rozegrał na wypożyczeniu w Skrze Częstochowa 10 oficjalnych meczów zdobywając jedną bramkę.

Wszystkim Jagiellończykom życzymy powodzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00