AktualnościCLJ U-18: Wyprawa do Gdyni

CLJ U-18: Wyprawa do Gdyni

Przed juniorami starszymi Jagiellonii Białystok kolejny mecz w ramach trwającego sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-18. Naszych piłkarzy czeka wyjazd do Gdyni na spotkanie 9. kolejki, w którym zmierzą się z miejscową Arką (sobota, godz. 13:00).

Obecnie białostoczanie po rozegraniu ośmiu spotkań ligowych, zajmują szóste miejsce w tabeli CLJ. Na swoim koncie podopieczni trenera Krzysztofa Zalewskiego zgromadzili jak dotąd 14 punktów, a ich bilans to cztery zwycięstwa, dwa remis i dwie porażki. Bilans bramkowy drużyny ze stolicy Podlasia to 21 goli strzelonych i 16 straconych. Niestety, o jednego gola więcej Jagiellończycy stracili w minionej serii gier przeciwko liderującej Cracovii przy Elewatorskiej. Żółto-Czerwoni przegrali 2:3, mimo prowadzenia 2:0 do 72. minuty.

– Za głęboko cofnęliśmy się po przerwie. Możemy żałować, bo przy stanie 2:0 dwie sytuacje do podwyższenia rezultatu miał Sebastian Dąbrowski,. Powinniśmy wtedy zamknąć ten mecz. Nie udało się, a przeciwnik wykorzystał swoje szanse. Popełniliśmy błędy w defensywie i w efekcie przegraliśmy. Żałujemy tej przegranej, ale nie rozpaczamy. Musimy wyciągnąć wnioski i grać dalej – podsumował ostatni mecz trener młodej Jagi, Krzysztof Zalewski.

Następne spotkanie młodzi Jagiellończycy rozegrają w najbliższą sobotę. 9 października Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia o godzinie 13:00. Jak w tym sezonie radzą sobie nasi najbliżsi rywale? Gdynianie zajmują obecnie 11. miejsce w tabeli CLJ z dorobkiem 10 punktów. Trzy zwycięstwa, remis i cztery porażki – to dotychczasowy bilans Arki. W swoim poprzednim meczu ligowym ulegli na wyjeździe Legii Warszawa 1:2.

Początek meczu Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok przewidziany jest na sobotę, 9 października, o godzinie 13:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00