AktualnościIII liga: O przełamanie ze Zniczem

III liga: O przełamanie ze Zniczem

W najbliższą sobotę (09.10) Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Wyjazdowym rywalem podopiecznych Wojciecha Kobeszki będzie Znicz Biała Piska.

W 10 dotychczas rozegranych meczach Żółto-Czerwoni grali bezkompromisowo. Zgromadzili na swoim koncie 12 punktów dzięki czterem zwycięstwom i sześciu porażkom. W minionej serii gier Jagiellończycy ulegli na swoim terenie Lechii Tomaszów Mazowiecki 0:2.

– Wypracowaliśmy mnóstwo okazji do zdobycia bramki, w tym niewykorzystany rzut karny. Przynajmniej przy trzech, czterech okazjach powinniśmy strzelić gola i zdecydowanie ten mecz wygrać. Jeśli marnuje się takie sytuacje, trudno myśleć o korzystnym wyniku. Przeciwnik zamknął spotkanie drugim golem z rzutu karnego. Rywale dowieźli korzystny wynik grając w dziesięciu w drugiej połowie. To przykra porażka, boli nas bardzo, ale musimy się z tym pogodzić – to słowa trenera Kobeszki po ostatnim meczu.

Zwycięskie bramki dla gości zdobyli Kamil Lewiński i Patryk Jakubczyk. Rezerwy po 10 rozegranych meczach zajmują 14. pozycję w gr. I III ligi. Okazja do rehabilitacji dla naszego drugiego zespołu już w najbliższy weekend. Jagiellonia II na wyjeździe zmierzy się ze Zniczem Biała Piska. Jak w lidze radzą sobie nasi najbliżsi rywale?

Znicz ma o jedno spotkanie rozegrane więcej, ale zgromadził o jedno oczko mniej od Jagiellończyków w tabeli, co oznacza, że zajmuje 15. pozycję, czyli tuż za drugim garniturem Jagi. Nasi sąsiedzi wygrali trzy spotkania, dwa zremisowali i sześć przegrali. W poprzedniej kolejce pokazali jednak, że ich forma zwyżkuje pokonując w delegacji Błoniankę Błonie aż 4:1 po golach eksjagiellończyka Bartosza Giełażyna, Huberta Molskiego, Patryka Gondka i Mateusza Furmana.

Trzecioligowej stawce przewodzi aktualnie Legionovia Legionowo z 26 punktami na koncie i sześcioma „oczkami” przewagi na drugą w tabeli Pilicą Białobrzegi. Początek sobotniego spotkania Znicz Biała Piska – Jagiellonia II Białystok przewidziany jest na godz. 15:00. Trzymamy kciuki za przełamanie Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00