AktualnościKapitan nie do zdarcia, czyli w prasie o Jadze

Kapitan nie do zdarcia, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowym przeglądzie prasy w kontekście Jagiellonii warto zwrócić uwagę na tekst o niezastąpionym Tarasie Romanczuku. Nasz kapitan należy do wąskiego grona 18 zawodników, którzy w pierwszych 10. kolejkach tego sezonu wystąpili we wszystkich meczach od początku do końca.

Kurier Poranny
Kadrowicze na start. – Napastnik Żółto-Czerwonych Fedor Cernych ma szansę zagrać w reprezentacji Litwy w meczach o punkty eliminacji mundialu 2022 roku z Bułgarią (9 października u siebie) i Szwajcarią (12.10 na wyjeździe). Bramkarz Jagi i reprezentacji Łotwy Pavels Steinbors będzie się starał zatrzymać ataki rywali z Holandii (8.10) i Turcji (11.10). Oba spotkania eliminacyjne Łotysze rozegrają u siebie. Karol Struski jest na zgrupowanie naszej reprezentacji do lat 20 w Woli Chorzelowskiej. Biało-Czerwoni mają w planach mecz w ramach Turnieju Ośmiu Narodów z Niemcami w Rzeszowie (7 października) ora cztery dni później wyjazdową potyczkę towarzyską z Norwegią.

Niezłe wyniki juniorów. – Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U-17 i U-15 osiągnęły półmetek rundy jesiennej. Bardzo dobrze radzą sobie zespoły Jagiellonii Białystok, z wyjątkiem najmłodszego rocznika 2008, który w rywalizacji trampkarzy jest w strefie spadkowej. (…) Znacznie lepiej radzi sobie starszy rocznik trampkarzy Jagi, który na koniec rundy zremisował 4:4 z Polonią Warszawa i bez porażki na koncie (pięć zwycięstw i dwa remisu) jest liderem. W rywalizacji juniorów młodszych obie jagiellońskie ekipy grają dobrze i w ligowej tabeli ustępują jedynie niepokonanej Legii Warszawa.

Taras jednym z „niezastąpionych”. – Tylko 18 piłkarzy PKO Ekstraklasy grało w we wszystkich dziesięciu dotychczasowych kolejkach ligowych od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Najwięcej przedstawicieli w „klubie 900 minut”, bo aż czterech – ma Warta Poznań. Po trzech reprezentuje Radomiak Radom i Piast Gliwice. Po dwóch niezastąpionych piłkarzy mają Pogoń Szczecin i Wisła Kraków, a po jednym – Jagiellonia Białystok, Cracovia, Górnik Łęczna i Lech Poznań. W pozostałych zespołach nie ma ani jednego gracza z kompletem rozegranych minut.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00