AktualnościEl. do MŚ: Litwa wygrywa, Cernych bohaterem

El. do MŚ: Litwa wygrywa, Cernych bohaterem

Reprezentacja Litwy zainkasowała pierwsze trzy punkty podczas bieżących eliminacji do Mundialu w Katarze dzięki skuteczności piłkarza Jagiellonii – Fedora Cernycha. Nasi sąsiedzi niespodziewanie pokonali na własnym terenie Bułgarię 3:1, a „Fiedzia” w końcówce meczu zdobył dwie bramki, które przesądziły o zwycięstwie.

Wcześniej Litwini musieli uznać wyższość wszystkich dotychczasowych rywali z grupy C. W starciu z Bułgarią oprócz dwóch goli Cernycha warto odnotować, że na listę strzelców wpisał się także były Jagiellończyk – Justas Lasickas, który otworzył wynik rywalizacji w 18. minucie. Asystę z kolei zaliczył inny eksjagiellończyk – Arvydas Novikovas.

Bułgarzy mogli objąć prowadzenie tuż pod koniec pierwszego kwadransa, ale rzutu karnego nie wykorzystał Dmityr Iliew. Do remisu przyjezdni doprowadzili po godzinie gry. W 64. minucie do siatki trafił Kirił Despodow. Końcówka meczu należała do Cernycha. Nasz zawodnik zapisał się w protokole meczowym trafieniami kolejno w 82. i 84. minucie spotkania, co bezsprzecznie oznacza, że zasługuje na miano bohatera zakończonej zwycięstwem Litwinów potyczki.

Po sześciu meczach Litwa wciąż jednak zamyka tabelę grupy C. Prowadzą Włosi przed Szwajcarami.

Litwa – Bułgaria 3:1(1:0)
Bramki: Justas Lasickas 18′, Fedor Černych 82′, 84′ – Kirił Despodow 64′

żółte kartki: Egidijus Vaitkūnas, Justas Lasickas, Karolis Laukžemis, Arvydas Novikovas – Walentin Antow, Petyr Witanow, Georgi Jomow.