AktualnościCLJ U-18: Porażka w Gdyni

CLJ U-18: Porażka w Gdyni

Przegraną juniorów starszych Jagiellonii Białystok zakończył się sobotni (09.10) mecz 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Białostoczanie ulegli na wyjeździe Arce Gdynia 0:2.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Żółto-Czerwonych, Krzysztofa Zalewskiego. – Pierwsza połowa nie była w naszym wykonaniu najlepsza. Mimo tego, że przeciwnik nie stworzył zbyt wielu sytuacji, my również nie graliśmy za dobrze. Nie stwarzaliśmy okazji, nie potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce. Druga połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra. Od 46. minuty przejęliśmy inicjatywę. Graliśmy wysoko, agresywnie, odbieraliśmy piłkę i dobrze budowaliśmy akcje. Stworzyliśmy sobie jedną świetną okazję, w której Cichocki z 10 metra trafił w bramkarza. Druga sytuacja, to strzał Dąbrowskiego z rzutu wolnego, po którym piłka niestety uderzyła w spojenie. W najlepszym naszym okresie gry przytrafiły się nam błędy w defensywie, dzięki którym przeciwnik miał dwa rzuty karne. Pierwszą jedenastkę obronił Kuba Jasionek, ale zaraz była druga, wykorzystana. Do samego końca staraliśmy się odrobić straty. Dużo stałych fragmentów gry, wiele uderzeń, ale niestety nie udało się tego odrobić, a w ostatniej akcji meczu rywale strzelili drugiego gola. Szkoda straconych punktów. Przegraliśmy drugą połowę, w której prezentowaliśmy się naprawdę dobrze – zakończył trener Zalewski.

Sobotnia porażka była trzecią Jagiellończyków w trwającym sezonie trzecioligowych zmagań. Obecnie podopieczni trenera Krzysztofa Zalewskiego zajmują 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Bilans białostoczan to, poza wspomnianymi trzema przegranymi, dwa remisy i cztery zwycięstwa.

Kolejnym ligowym starciem Żółto-Czerwonych będzie domowy mecz z UKS SMS Łódź, którego początek przewidziany jest na najbliższą środę, 17 października, na godzinę 16:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są z udziałem publiczności. Mecz nie jest biletowany, a trybuny mogą być zapełnione w 50 procentach. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.