AktualnościIII liga: Wyjazdowa wygrana rezerw

III liga: Wyjazdowa wygrana rezerw

Zwycięstwem Jagiellonii II Białystok zakończył się sobotni (09.10), wyjazdowy mecz 12. kolejki gr. I III ligi. Żółto-Czerwoni mierzyli się w tym spotkaniu ze Zniczem Biała Piska, którą to drużynę pokonali 3:0 po golach Wiktoruka, Karpińskiego i Majsterka. Co ciekawe, wszystkie bramki padły z rzutów karnych.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy trenera Jagiellonii II Białystok, Wojciecha Kobeszkę. – To był dobry mecz w naszym wykonaniu, aczkolwiek należy zaznaczyć, że był trochę dziwny. Bez wątpienia miał niecodzienny przebieg, ponieważ trzy bramki z rzutów karnych nie zdarzają się codziennie. Niemniej wszystkie jedenastki były zasłużone. Co więcej, nie wiadomo czy nie powinno być czwartej, gospodarze w jednej sytuacji domagali się rzutu karnego, sędzia podjął jednak taką a nie inną decyzję. Chciałbym się wypowiadać tylko za swój zespół. Ważne, że karne były wykonywane skutecznie, dzięki czemu dość pewnie wygrywamy 3:0. Wynik cieszy, ale cieszy też postawa zespołu. Widać było duże zaangażowanie i kolektyw, większą od rywali determinacje. Mam nadzieję, że w następnych spotkaniach zespół będzie się prezentował podobnie, jeżeli chodzi o wolę walki i podejście do komunikacji na boisku. Te aspekty były naszym atutem. Trzeba nadmienić jedną rzecz – trudno grało się w piłkę w tym meczu. Boisko było ciut mniejsze, ale przede wszystkim nie było w zbyt dobrym stanie. Bardzo ciężko grać na boisku w Białej Piskiej dołem. Trzeba było zatem przyjąć warunki gry przeciwnika, co też chłopcy zrobili, byliśmy na to przygotowani. Graliśmy bardzo agresywnie, rywale również, więc było dużo walki. Wiedzieliśmy, że wraz z upływem czasu piłka zejdzie na ziemię i będziemy szukać swoich szans – powiedział szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– Można powiedzieć, że im dalej w mecz tym byliśmy bliżsi zdobycia bramki. Już przed przerwą mieliśmy dogodną sytuację, której nie wykorzystaliśmy. Po zmianie stron mieliśmy jeszcze, prócz rzutów karnych, minimum trzy stuprocentowe okazje. Co warte podkreślenia, wszystkie trzy rzuty karne były zrobione na Bartku Bidzie, który był niezwykle aktywny w tym meczu. Bartek Wiktoruk, Hubert Karpiński i Janek Majsterek skutecznie wykonywali te stałe fragmenty gry. Wywozimy z Białej Piskiej, trudnego terenu, komplet punktów po naprawdę emocjonującym meczu – stwierdził opiekun jagiellońskich rezerw.

Poza niecodziennym wydarzeniem, jakim bez wątpienia jest wygrana po trzech rzutach karnych, na uwagę zasługuje fakt, że każdą z „jedenastek” wykonywał inny zawodnik. Z czego to wynikało? – Daliśmy zawodnikom w tym aspekcie wolną rękę. Jak się okazuje, te decyzje były słuszne. Często jest tak, że wyznacza się zawodnika do egzekwowania rzutów karnych. U nas jest tak, że staramy się powodować odpowiedzialność za zespół. Zawodnicy muszą się ze sobą komunikować. U nas wykonawców trochę jest. Wcześniej rzuty karne strzelali Kacper Głowicki i Martin Kostal, a teraz przyszedł czas na kolejnych zawodników. Muszą się nauczyć brać odpowiedzialność. Zwłaszcza, że są to młodzi piłkarze. Czasami nie trzeba ingerować w ten aspekt. Jeżeli ktoś poczuje odpowiedzialność za wykonywanie tego stałego fragmentu gry to nauczy się również odpowiedzialności i pewności siebie. W tym meczu decyzje, które podjęli chłopcy, okazały się słuszne i chwała im za to. Wychodzi na to, że każdy chciał strzelić bramkę – zakończył trener Kobeszko.

Sobotnie zwycięstwo było piątą wygraną Jagiellończyków w trwającym sezonie trzecioligowych zmagań. Obecnie podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki zajmują 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Bilans białostoczan to, poza wspomnianymi pięcioma wygranymi, sześć porażek.

Kolejnym ligowym starciem Żółto-Czerwonych będzie domowy mecz z rezerwami Legii Warszawa, którego początek przewidziany jest na najbliższą środę, 13 października, na godzinę 16:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są z udziałem publiczności. Mecz nie jest biletowany, a trybuny mogą być zapełnione w 50 procentach. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

12. kolejka gr. I III ligi, 9 października 2021 r.

Znicz Biała Piska – Jagiellonia II Białystok 0:3 (0:0).

Gole: Wiktoruk 62′ z rzutu karnego; Karpiński 73′ z rzutu karnego; Majsterek 75′ z rzutu karnego.

Skład Jagiellonii: Abramowicz – Matus (Głowicki 80′), Dyszy, Płoszkiewicz (K) (Żukowski 80′), Majsterek, Bitok (Huczko 80′), Orpik (Karpiński 46′), Wiktoruk, Bayer, Bida, Toporkiewicz (Kostal 62′).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00