AktualnościOdblokowani, czyli w prasie o Jadze

Odblokowani, czyli w prasie o Jadze

W poniedziałkowej prasie w kontekście Jagiellonii warto zwrócić uwagę na relację z meczu drużyny rezerw. Ponadto jest notka o znakomitym występie Fedora Cernycha.

Cernych pogrążył Bułgarów. – Trenera Jagiellonii Białystok Ireneusza Mamrota z pewnością ucieszy znakomita postawa Fedora Cernycha w meczu reprezentacji Litwy. Nasi północni sąsiedzi pokonali w meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 roku Bułgarię 3:1, a napastnik Żółto-Czerwonych strzelił dwa gole. (…) Warto też dodać, że w litewskiej drużynie wyróżnili się też dwaj eksjagiellończycy. Bramkę na 1:0 zdobył Justas Lasickas, a asystował mu Arvydas Novikovas.

„Karne” rezerwy Jagi. – Niecodzienny przebieg miał mecz 12. kolejki III ligi, w którym Znicz Biała Piska przegrał z Jagiellonią II 0:3. Białostoczanie wszystkie gole strzelili w ciągu kwadransa z rzutów karnych. (…) Co ciekawe, w meczu rezerw Jagi każdą z jedenastek wykonywał inny zawodnik – Bartosz Wiktoruk, Hubert Karpiński i Jan Majsterek. – Chłopcy takie decyzje podjęli na boisku i nie ingerowaliśmy w to. Okazały się słuszne, bo wszyscy strzelili gole, a warto dodać, że karne zostały słusznie podyktowane i były efektem naszej niezłej gry – podkreśla trener białostoczan Wojciech Kobeszko. – W pierwszej połowie spotkanie było w miarę wyrównana, ale z upływem minut i utratą przez rywali sił zbliżaliśmy się coraz bardziej do ich bramki i to przyniosło w końcu efekty – dodaje. Żółto-Czerwonym wygrana była bardzo potrzebna, bo dwa wcześniejsze mecze przegrali bez strzelenia gola.