AktualnościEl. do MŚ: Wysoka porażka Litwinów

El. do MŚ: Wysoka porażka Litwinów

Reprezentacja Litwy przegrała wtorkowy (12.10) mecz eliminacji mundialu w Katarze, rozgrywany w ramach ósmej serii gier. Litwini w Wilnie podejmowali reprezentację Szwajcarii, która zwyciężyła 4:0 po trafieniach Embolo (31′, 45′), Steffen (42′) i Gavranovicia (90′).

W meczach poprzedzających wtorkowe starcie z Helwetami Litwini musieli uznać wyższość prawie wszystkich dotychczasowych rywali z grupy C. Wyjątkiem było spotkanie bezpośrednio poprzedzające rywalizacje z kadrą prowadzoną przez trenera Murata Yakina, czyli domowy mecz z Bułgarią, zakończony wygraną naszych sąsiadów 3:1. W starciu z Bułgarią oprócz dwóch goli Cernycha, który zanotował wówczas świetny występ, na listę strzelców wpisał się także były Jagiellończyk – Justas Lasickas, który otworzył wynik rywalizacji w 18. minucie. Asystę z kolei zaliczył inny eksjagiellończyk – Arvydas Novikovas.

Strzelanie w meczu Litwa – Szwajcaria rozpoczął Breel Embolo, który zdobył dwie bramki w tym starciu. Po jednym trafieniu dołożyli Renato Steffen i Mario Gavranović, który wynik ustalił w doliczonym do drugiej połowy czasie.

Po siedmiu meczach Litwa zamyka tabelę grupy C z zaledwie trzema punktami na koncie. Prowadzą Włosi przed Szwajcarami.

Litwa – Szwajcaria 0:4 (0:3)

Bramki: Embolo (31′, 45′), Steffen (42′) i Gavranovicia (90′).