AktualnościIII liga: W starciu rezerw Jagi i Legii podział punktów

III liga: W starciu rezerw Jagi i Legii podział punktów

Jagiellonia II Białystok zremisowała u siebie 2:2 z Legią II Warszawa w meczu 13. kolejki III ligi, gr. I. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelili Bartosz Wiktoruk i Jakub Orpik.

Na pierwszą ciekawą akcję czekaliśmy do ósmej minuty, a konkretnie zaatakowali goście. Bardzo groźny strzał Dawida Dzięgielewskiego minął bramkę Jagiellończyków. W 11. minucie doświadczony Inaki Astiz zastopował szarżującego w polu karnym gości Huberta Karpińskiego. W 21. minucie Żółto-Czerwoni stracili bramkę po ładnym uderzeniu z dystansu lewą nogą Bartosza Widejki. Sławomir Abramowicz wyciągnął się jak struna, ale nie dał rady zbić futbolówki.

Chwilę później zaatakowali Jagiellończycy. Jakub Orpik uderzył mocno, ale Maciej Kikolski dobrze interweniował. Karpiński ładnie urwał się rywalowi skrzydłem, niestety zacentrował bardzo niedokładnie. Przed zejściem do szatni główkował jeszcze Jakub Płoszkiewicz, jednak uderzył za lekko, by sprawić problemy Kikolskiemu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem przyjezdnych.

Na początku drugiej odsłony Stephen Bitok uderzył ze słabszej, prawej nogi, Maciej Kikolski bez problemów złapał piłkę. Chwilę później Ładny strzał z lewej nogi oddał Kacper Głowicki. Piłka nieznacznie minęła spojenie słupka z poprzeczką bramki przyjezdnych. Za moment nasze rezerwy miały fantastyczną okazję do wyrównania. W polu karnym Legii został przewrócony Karpiński. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Bartosz Wiktoruk i pewnym strzałem zapewnił remis Jagiellończykom.

Niestety, radość gospodarzy trwała krótko, bo już dwie minuty później goście ponownie objęli prowadzenie. Tym razem strzegącego dostępu do jagiellońskiej bramki Abramowicza zaskoczył Dzięgielewski. Dziesięć minut później strzelec drugiego gola dla Legii ładnie uderzył lewą nogą. Abramowicz tym razem był jednak na posterunku.

W ostatnim kwadransie zaatakowali zdecydowanie Jagiellończycy. Najpierw na boisku w miejsce Głowickiego pojawił się Kamil Huczko. Rezerwowy Jagi zaraz po wejściu na murawę miał dosyć dobrą okazję do wpisania się na listę strzelców. Jego uderzenie z rzutu wolnego obronił jednak Kikolski. Żółto-Czerwoni dopięli swego pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Do piłki zacentrowanej w pole karne najwyżej wyskoczył Kuba Orpik i strzałem głową doprowadził do remisu. Wynik 2:2 nie zmienił się już do końcowego gwizdka arbitra.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii II Białystok, Wojciecha Kobeszkę. – Mecze z Legią zawsze są emocjonujące. To było ciekawe spotkanie, w którym na pewno nie byliśmy drużyną słabszą. Zagraliśmy niezły mecz, przez całe starcie dążyliśmy do zwycięstwa. Zdobyliśmy punkt, szanujemy go, zwłaszcza w tych okolicznościach, w których do końca goniliśmy wynik. Gratulacje dla zespołu za postawę. Uważam, że chłopcy stanęli dzisiaj na wysokości zadania – powiedział trener Kobeszko.

– W pierwszej połowie Legia miała jedną stuprocentową sytuację, my również mieliśmy takową jedną, ale także przeprowadziliśmy kilka ataków bocznymi strefami boiska. Po nich piłka przelatywała wzdłuż bramki, gdzie brakowało większej liczby zawodników ofensywnych w polu karnym przeciwnika. Po zmianie stron poprawiliśmy to, sytuacji było zdecydowanie więcej, dzięki czemu mamy remis. Jeżeli chodzi o straconą bramkę to musimy ją zobaczyć. Sławek Abramowicz to młody bramkarz, być może popełnił błąd, ale z drugiej strony w drugiej połowie przy jednej z sytuacji zachował się bardzo dobrze – mówił opiekun jagiellońskich rezerw. Całej wypowiedzi trenera Wojciecha Kobeszki można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, który dostępny jest również na kanale JagaTV.