AktualnościU-15: Polska lepsza od Irlandii, grał Jakub Jaroszuk

U-15: Polska lepsza od Irlandii, grał Jakub Jaroszuk

Reprezentacja Polski U-15 pokonała w meczu towarzyskim Irlandię 2:0 po golach Adriana Przyborka i Cypriana Popielca. Od pierwszych minut w drużynie Biało-Czerwonych wystąpił piłkarz jagiellońskiej akademii – Jakub Jaroszuk.

Polska kadra rozstrzygnęła losy rywalizacji w pierwszym kwadransie. Przyborek trafił do siatki w trzeciej, a Popielec w 12. minucie spotkania.

Jakub Jaroszuk to środkowy defensor jagiellońskiego rocznika 2007, który w bieżącym sezonie zdominował rundę jesienną Centralnej Ligi Juniorów U-15. Drużyna Marka Wasiluka po ośmiu meczach i bez porażki przewodzi stawce.

Irlandia – Polska 0:2 (0:2)
Bramki: Adrian Przyborek 3′, Cyprian Popielec 12′

Irlandia: (skład wyjściowy) 16. Joe Collins – 2. Kaylem Harnett, 5. Luke O’Donnell, 6. Sean Moore, 7. Christian Donlon, 8. Richard Vodo, 9. Darragh Marshall, 10. Cathal O’Sullivan, 11. Ike Orazi, 13. Ivan Graminschil, 15. Luke Mulligan.

Polska: (skład wyjściowy) 1. Mateusz Pruchniewski – 2. Jakub Jaroszuk, 3. Damian Sokołowski, 4. Igor Brzyski, 5. Wojciech Mońka, 6. Mateusz Dziewiatowski, 7. Mateusz Szczepaniak, 8. Cyprian Popielec, 9. Igor Stankiewicz, 10. Paweł Czułowski, 11. Adrian Przyborek.

Źródło: Łączy Nas Piłka