AktualnościIII liga: Wyjazdowe boje z beniaminkiem

III liga: Wyjazdowe boje z beniaminkiem

Już w najbliższą sobotę (16.10) Jagiellonia II Białystok rozegra swój kolejny mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Żółto-Czerwoni zmierzą się, na wyjeździe, z beniaminkiem, Pilicą Białobrzegi, w ramach 14. kolejki.

Obecnie jagiellońskie rezerwy zajmują 10. miejsce w trzecioligowej tabeli z dorobkiem 16 punktów po 12 rozegranych spotkaniach, z bilansem pięciu zwycięstw, remisu i sześciu porażek. Bilans bramkowy białostoczan to 18 strzelonych i 20 straconych goli. Najskuteczniejszym Jagiellończykiem w trzecioligowych zmaganiach jest póki co Martin Kostal, autor pięciu trafień.

Podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki rywalizację w trwającej kampanii rozpoczęli od porażki w wyjazdowym starciu z Legioniovią Legionowo w rozmiarze 0:2 (Papazjan 7′; Koziara 24′). Później były okazała domowa wygrana 3:0 w Derbach Podlasia z Wissą Szczuczyn (Głowicki z rzutu karnego 23′; Mudrinski 34′; Kostal 63′), zwycięstwo w delegacji nad Unią Skierniewice 2:1 (Samborski 5′; Kostal 81′ – Sabiłło 90′), porażka 1:5 z Polonią Warszawa przy Elewatorskiej (Żukowski 28′ – Pieczara z rzutu karnego 34′; Orpik gol samobójczy 44′; Wełna 60′; Niewiarowski 70′; Marcinho 83′) oraz przegrane 2:4 wyjazdowe boje z Błonianką Błonie (Głowicki 50′; Karpiński 53′ – Zajączkowski 12′; Czapa z rzutu karnego 23′, 51′; Chyrchała 73′). W szóstej serii gier druga drużyna Dumy Podlasia pauzowała, a w meczu rozegranym w ramach 7. kolejki uległa przy Elewatorskiej Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (Kuźma 75′).

Później były wyjazdowe zwycięstwo 3:2 z Ursusem Warszawa (Kostal 11′ z rzutu karnego, 57′; Karpiński 22′ – Strzałkowski 4′, Neuman 24′), wygrana przy Elewatorskiej z Sokołem Aleksandrów Łódzki 2:0 (Kostal 8′ z rzutu karnego; Matus 41′), wyjazdowa porażka 0:1 z KS Kutno (Kralkowski 37′), przegrana w Białymstoku z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:2 (Lewiński 33′; Jakubczyk 79′ z rzutu karnego), wysoka wygrana w delegacji ze Zniczem Biała Piska 3:0 (Wiktoruk 61′ z rzutu karnego; Karpiński 73′ z rzutu karnego; Majsterek 75′ z rzutu karnego) oraz domowy remis z Legią II Warszawa 2:2 (Wiktoruk 55′ z rzutu karnego; Orpik 84′ – Widejko 21′; Dzięgielewski 58′). Ostatni z wymienionych meczów odbył się stosunkowo niedawno, 13 października, wobec czego czasu na odpoczynek rezerw Jagi nie miały za wiele

Comówił po spotkaniu z rezerwami stołecznej ekipy mówił opiekun jagiellońskich rezerw, Wojciech Kobeszko? – Mecze z Legią zawsze są emocjonujące. To było ciekawe spotkanie, w którym na pewno nie byliśmy drużyną słabszą. Zagraliśmy niezły mecz, przez całe starcie dążyliśmy do zwycięstwa. Zdobyliśmy punkt, szanujemy go, zwłaszcza w tych okolicznościach, w których do końca goniliśmy wynik. Gratulacje dla zespołu za postawę. Uważam, że chłopcy stanęli dzisiaj na wysokości zadania – stwierdził trener Kobeszko. Miejmy nadzieję, że Jagiellończycy staną na wysokości zadania również w starciu z zespołem z Białobrzegów.

Słowo jeszcze o zespole naszych najbliższych rywali. Jak już zostało wspomniane, Pilica Białobrzegi to jeden z tegorocznych beniaminków trzecioligowych zmagań. Obecnie zespół z województwa mazowieckiego zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów po 12 meczach (sześć zwycięstw, dwa remisy, cztery porażki). Ich bilans bramkowy to 22 strzelone do 20 straconych bramek. Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Konrad Paterek, autor sześć ligowych trafień. Zawodnicy z Białobrzegów również grali ostatnio w środku tygodnia, zatem czasu na przygotowanie się do spotkania mieli tak samo dużo jak Jagiellończycy. Do meczu przystąpią jednak w zupełnie innych nastrojach niż białostoczanie, bowiem w meczu z Błonianką Błonie przegrali aż 0:4 (Miyamoto 2′; Walasek gol samobójczy 4′; Śmieciński 74′; Sieński 90′).

Początek meczu Pilica Białobrzegi – Jagiellonia II Białystok w najbliższą sobotę, 16 października, o godzinie 15:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00