AktualnościCLJ U-18: Kanonada juniorów starszych

CLJ U-18: Kanonada juniorów starszych

Niecodzienny przebieg miało spotkanie 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Jagiellonia pokonała przy Elewatorskiej niżej notowany zespół UKS SMS Łódź 6:4. Hat-trickiem popisał się napastnik naszego młodego zespołu – Radosław Zyśk.

O komentarz do niedzielnej rywalizacji poprosiliśmy trenera Żółto-Czerwonych, Krzysztofa Zalewskiego.

– Jesteśmy zadowoleni, bo celem nadrzędnym było przełamanie po dwóch porażkach i sięgniecie po komplet punktów. Udało nam się to zrobić i trzeba chłopakom pogratulować. Padło wiele goli, ale taka jest piłka juniorska. Chyba lepiej, kiedy jest 6:4, niż 1:0. Na pewno przeanalizujemy ten mecz. Zobaczymy, w których momentach popełniliśmy błędy, a co funkcjonowało dobrze. Najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty.

– Radek Zyśk popisał się hat-trickiem, ale to cały zespół zasłużył na gratulacje. Stwarzaliśmy wiele sytuacji, mnie cieszy fakt, że rywal też dość dużo ich wykreował, ale najważniejszy jest efekt końcowy czyli wygrana. Potrójna zmiana, której dokonaliśmy po przerwie bardzo nam pomogła. Zawodnicy, którzy pojawili się na boisku strzelali gole i asystowali.

– Martwi to, że przy stanie 3:0 nie potrafiliśmy zamknąć meczu czwartym golem, choć mieliśmy do tego znakomitą okazję. Potem straciliśmy niepotrzebną bramkę do szatni i przeciwnik uwierzył w siebie. Chwilę po zmianie stron straciliśmy drugiego gola po wrzucie z autu. Nie możemy tak się zachowywać. Najważniejsze jednak, że od tamtego momentu to my zdecydowanie przejęliśmy inicjatywę i kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku – podsumował szkoleniowiec.

10. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18

Jagiellonia Białystok – UKS SMS Łódź 6:4 (3:1).
Bramki: Radosław Zyśk 18′, 25′, 78′, Sebastian Dąbrowski 23′, Mateusz Baranowski 67′, Alex Protaziuk 73′ – Piotr Woźnikiewicz 40′, 75′, Jakub Zawierucha 48′, Marcel Lachowicz 85′

Jagiellonia: Jasionek – Piórkowski, Skowronek, Mabiala, Lewicki (75′ Burkowski), Wojdakowski (63′ Kowalski), Osipiuk, Dąbrowski (63′ Protaziuk), Bernatowicz, Faberski (63′ Baranowski), Zyśk (85′ Siemieniuk)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00