AktualnościPodział punktów przy Słonecznej

Podział punktów przy Słonecznej

Jagiellonia Białystok zremisowała z Radomiakiem Radom 1:1 w meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jedynego gola dla Żółto-Czerwonych strzelił Fedor Cernych.

W porównaniu do poprzedniego spotkania z Zagłębiem Lubin trener Ireneusz Mamrot dokonał jednej zmiany w wyjściowej jedenastce. Kontuzjowanego Pavelsa Steinborsa w bramce zastąpił młodzieżowiec – Xavier Dziekoński.

Jagiellończycy pragnęli za wszelką cenę odnieść trzecie z rzędu zwycięstwo w lidze. Czy udała im się ta sztuka? Początek rywalizacji przebiegał pod dyktando Jagiellonii. W czwartej minucie głową uderzał Fedor Cernych, dobrze interweniował jednak  Filip Majchrowicz.

Riposta Radomiaka była natychmiastowa. Leandro zszedł do środka na swoją lepszą, lewą nogę, uderzył mocno, na nasze szczęście jednak Dziekoński był na posterunku i sparował piłkę na rzut rożny.

W 13. minucie zawodnik gości ruszył w stronę jagiellońskiej bramki wychodząc na dobrą pozycję, ale został przewrócony przez Bogdana Tiru. Rumuński stoper został w tej sytuacji żółtą kartką przez sędziego Jarosława Przybyła.

W 19. minucie lewym skrzydłem ruszył dynamicznie Bojan Nastić, zszedł do środka i uderzył ze słabszej, prawej nogi. Strzał nie sprawił jednak problemów Majchrowiczowi.

W 25. minucie Bośniak znów pokazał się w ofensywnej akcji. Tym razem z powodzeniem. Nastić dośrodkował płasko i precyzyjnie w stronę wbiegającego w pole bramkowe Cernycha, a Fiedzia w swoim stylu, sprytnym strzałem zapewnił gospodarzom prowadzenie.

Niestety, chwilę później Bojan, jeden z bohaterów bramkowej akcji, musiał przedwcześnie opuścić murawę z powodu urazu. W jego miejsce pojawił się rekonwalescent – Bartłomiej Wdowik.

Serie nieszczęść trwała. W 33. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym Jagi. Po wideoweryfikacji VAR sędzia Przybył zdecydował, że Jesus Imaz zagrał piłkę ręką i podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Karol Angielski. Był remis 1:1.

Jaga chciała szybko odpowiedzieć. Do odbitej piłki w polu karnym gości doszedł Romanczuk, który oddał strzał z powietrza, jednak zbyt lekki, by mógł zaskoczyć golkipera przyjezdnych. Zaraz potem uderzał głową Cernych, niestety niecelnie.

Oba zespoły schodziły na przerwę z remisem 1:1. Czekaliśmy na pozytywne rozstrzygnięcia w drugiej części meczu.

Druga odsłona rywalizacji rozpoczęła się od zmiany w jagiellońskich szeregach. Michał Nalepa zastąpił na placu gry Karola Struskiego.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części meczu żółtą kartką ukarany został drugi ze stoperów Żółto-Czerwonych, Israel Puerto. Od tej pory kolejny żółty kartonik dla Hiszpana, bądź ukaranego wcześniej Bogdana Tiru, mógł oznaczać wykluczenie z boiska.

W 56. minucie Puerto najwyżej wyskoczył w polu karnym przeciwnika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Strzał Hiszpana był jednak zbyt lekki i nie sprawił problemów bramkarzowi gości.

W 68. minucie Imaz uderzył z lewej nogi nad poprzeczką bramki Radomiaka. Była to jedna z niewielu groźnych akcji w drugiej części meczu. Zaraz potem Hiszpan odnalazł się w polu karnym gości po podaniu Romanczuka, po czym oddał strzał z lewej nogi. W ostatniej chwili został jednak zablokowany.

W 73. minucie Jagiellończycy dokonali kolejnej zmiany. Za Cernycha na murawie pojawił się Michał Żyro.

Kwadrans przed końcem meczu groźną akcję stworzyli goście. Z powietrza w naszej szesnastce uderzył Maurides, na nasze szczęście niecelnie.

W 83. minucie Romanczuk pokusił się o uderzenie zza pola karnego. Futbolówka nieznacznie minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Majchrowicza. Do końca rywalizacji pozostawało coraz mniej czasu.

Chwilę później nasz kapitan był jeszcze bliżej zdobycia zwycięskiej bramki. Tras oddał strzał z pierwszej piłki o podaniu Imaza, a bramkarz przyjezdnych popisał się efektowną paradą.

Serię strzałów zza szesnastki kontynuowaliśmy chwilę później. Tym razem spróbował Nalepa, niestety Majchrowicz bronił jak natchniony.

Sędzia Jarosław Przybył doliczył do wtorkowej rywalizacji trzy minuty. W dodatkowym czasie gry żadnej ze stron nie udało się już ani razu zaskoczyć defensywy rywali. W efekcie Jaga po serii dwóch zwycięstw zanotowała remis w Białymstoku z Radomiakiem.