AktualnościDziekoński: Szkoda straconych punktów

Dziekoński: Szkoda straconych punktów

Przy rzucie karnym niewiele zabrakło mi do szczęścia. Wyczułem intencje uderzającego, jednak sam strzał był bardzo precyzyjny. Szkoda straconych punktów, ponieważ byliśmy stroną przeważającą – powiedział po meczu z Radomiakiem Radom bramkarz Jagiellonii, Xavier Dziekoński.

W trakcie spotkania nasz golkiper nie narzekał na nadmiar pracy. – Dobrze funkcjonowała nasza defensywa, a rywale nie stworzyli zbyt wielu okazji. Na początku groźny strzał oddał Leandro. Później miał miejsce feralny rzut karny. Niewiele brakowało, abym go obronił. Piłka przetoczyła się po moich palcach, ale nie udało mi się odbić futbolówki, ponieważ sam strzał był precyzyjny. Nie chcę komentować decyzji sędziego. Podjął ją i tyle, nie ma sensu nad nią się pochylać – analizuje „Xavi”.

W starciu przeciwko Radomiakowi Xavier wrócił do bramki w miejsce kontuzjowanego Pavelsa Steinborsa. – Tak to już jest w piłce, że pech jednego oznacza szczęście drugiego. Dzisiaj wskoczyłem między słupki i robiłem wszystko, aby trzy punkty zostały u nas. Naturalnie życzę Pavelsowi szybkiego powrotu do zdrowia. To bardzo ważna postać w naszej szatni, a także świetny facet, od którego dużo się uczę, zarówno jako zawodnik, jak i jako człowiek – podkreśla młodzieżowy reprezentant Polski.

Xavier sam przyznał, że dzisiaj o większym niedosycie może mówić Jagiellonia. – Bardzo szkoda straconych punktów. Szczególnie po przerwie zamknęliśmy gości na ich połowie, ale na wiele to się nie zdało. Zabrakło bramki i szkoda, że zakończyliśmy rywalizację z zaledwie jednym „oczkiem” – mówi wychowanek naszej Akademii.

Już w sobotę Jagiellonia zagra w Szczecinie. – To będzie trudne spotkanie. Doskonale pamiętamy, że w ubiegłym sezonie Pogoń była dla nas bezlitosna, regularnie z nami wygrywając. Zechcemy się zrewanżować za tamte niepowodzenia, chociaż nie będzie to łatwe. Osobiście będzie mi zależało na zachowaniu czystego konta – zakończył Xavier Dziekoński.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00