AktualnościCLJ U-18: Wyjazd do Wrocławia

CLJ U-18: Wyjazd do Wrocławia

Przed juniorami starszymi Jagiellonii Białystok kolejny ligowy mecz w trwającym sezonie Centralnej Ligi Juniorów U-18. Wyjazdowym rywalem Żółto-Czerwonych będzie Śląsk Wrocław. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (23.10) o godz. 12:00.

Obecnie białostoczanie, po rozegraniu 10 spotkań ligowych, zajmują piąte miejsce w tabeli CLJ. Na swoim koncie podopieczni Krzysztofa Zalewskiego zgromadzili jak dotąd 17 punktów, a ich bilans to pięć zwycięstw, dwa remisy i trzy porażki. Bilans bramkowy drużyny ze stolicy Podlasia to 27 goli strzelonych i 22 stracone.

Przed tygodniem Jagiellończycy pokonali u siebie UKS SMS Łódź 6:4. Tym samym nasz młody zespół przełamał się po serii dwóch porażek. Do liderującej Cracovii podopieczni Krzysztofa Zalewskiego tracą pięć „oczek”.

– Jesteśmy zadowoleni, bo celem nadrzędnym było przełamanie po dwóch porażkach i sięgniecie po komplet punktów. Udało nam się to zrobić i trzeba chłopakom pogratulować. Padło wiele goli, ale taka jest piłka juniorska. Chyba lepiej, kiedy jest 6:4, niż 1:0. Na pewno przeanalizujemy ten mecz. Zobaczymy, w których momentach popełniliśmy błędy, a co funkcjonowało dobrze. Najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty – mówił po ostatnim meczu trener Zalewski.

Jak ostatnio wiedzie się naszemu najbliższemu rywalowi? Śląsk Wrocław obecnie zajmuje ósme miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-18 z dorobkiem 15 punktów i bilansem czterech zwycięstw, trzech remisów i trzech porażek. Bilans bramkowy wrocławian to 23 gole strzelone i 18 straconych. W ostatniej serii gier nasi najbliżsi przeciwnicy spisali się znakomicie ogrywając w delegacji warszawską Legię 4:1. Należy zatem uważać na tego przeciwnika.

Początek meczu Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok przewidziany jest na sobotę, godz. 12:00. Trzymamy kciuki za udany występ Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00