AktualnościRezerwy w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski

Rezerwy w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski

Jagiellonia II Białystok pokonała na wyjeździe Orlęta Czyżew 2:0 w 1/16 Okręgowego Pucharu Polski. Bramki dla Żółto-Czerwonych zdobywali Kacper Głowicki i Hubert Karpiński.

W ubiegłym sezonie drugi garnitur Jagi zameldował się w finale tych rozgrywek, ale w decydującym starciu musiał uznać wyższość Olimpii Zambrów. W bieżącej kampanii rezerwy mają za sobą już pierwszą przeszkodę, a w spotkaniu z Orlętami trener Wojciech Kobeszko dał możliwość wykazania się przede wszystkim młodzieżowcom. Najważniejszym wydarzeniem, oprócz awansu, był powrót po wielomiesięcznej kontuzji ważnego ogniwa zespołu Żółto-Czerwonych, prawego defensora Szymona Pankiewicza, który zameldował się na placu w 80. minucie rywalizacji zmieniając Michała Wolanina.

Awans rezerw do kolejnej rundy zagwarantował naszemu drugiemu zespołowi grę w tych rozgrywkach na wiosnę. Starcie 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski zaplanowano na 30 marca 2022 roku.

1/16 Okręgowego Pucharu Polski

Orlęta Czyżew – Jagiellonia II Białystok 0:2 (0:1). Awans: Jagiellonia II
Bramki: Głowicki 40′, Karpiński 63′

Jagiellonia II: Niezgoda – Żukowski, Płoszkiewicz, Majsterek – Wolanin (80′ Pankiewicz), Bernatowicz (46′ Bayer), Osipiuk (65′ Kostal), Huczko (80′ Mabiala) – Głowicki – Jarmołowicz, Zyśk (46′ Karpiński)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00