AktualnościCLJ U-18: Wygrana we Wrocławiu

CLJ U-18: Wygrana we Wrocławiu

Z kompletem punktów wrócili z Wrocławia juniorzy starsi Jagiellonii Białystok, którzy w minioną sobotę (23.10) ograli przy Oporowskiej rówieśników ze Śląska Wrocław 2:0. Zwycięstwo Żółto-Czerwonym zapewniły gole Dąbrowskiego (5′) i Lutostańskiego (64′).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii Białystok, Krzysztofa Zalewskiego. – Było to bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Graliśmy bardzo agresywnie w obronie, zmuszając przeciwników do strat. Ponadto dosyć wysoko odbieraliśmy piłkę i staraliśmy się wykorzystywać kreowane przez nas sytuacje. Świetny początek meczu, kiedy po ładnej akcji całego zespołu oraz dobrym podaniu Lutostańskiego akcję skutecznie zamknął Dąbrowski, dzięki czemu prowadziliśmy. Graliśmy bardzo dobrze, ale przeciwnik też miał swoje okazje. Trzeba wspomnieć zwłaszcza jedną, kiedy napastnik gospodarzy znalazł się sam na sam z Jasionkiem. Kuba dobrze skrócił kąt i gracz Śląska nie trafił w bramkę. My również prowadziliśmy grę, budowaliśmy akcje od tyłu i stwarzaliśmy sporo sytuacji. Mam na myśli m.in. poprzeczkę po strzale Żabiuka. Tyle o pierwszej połowie. Po przerwie wyszliśmy mocno zmobilizowani i zmotywowani, nie daliśmy przeciwnikowi rozwinąć skrzydeł. Podwyższyliśmy prowadzenie w 64. minucie, kiedy Lutostański wykorzystał sytuację sam na sam, w której znalazł się po długim podaniu Protaziuka. Śląsk próbował atakować, ale potrafiliśmy skutecznie bronić, dobrze utrzymywać piłkę. Ponadto stwarzaliśmy kolejne sytuacje. Szkoda, że nie zamknęliśmy meczu, ponieważ kilka akcji powinno się zakończyć w lepszy sposób. Cieszy przede wszystkim bardzo dobra w naszym wykonaniu druga połowa. Nie broniliśmy się, wręcz przeciwnie. Często prowadziliśmy grę, a mierzyliśmy się z bardzo dobrym zespołem, na trudnym terenie, a wywozimy stąd komplet punktów – powiedział trener Zalewski.

Sobotnia wygrana była szóstą białostoczan w trwającym sezonie zmagań w CLJ. Obecnie juniorzy starsi Dumy Podlasia zajmują 4. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów z dorobkiem 20 punktów na koncie. Poza wspomnianymi sześcioma zwycięstwami piłkarze ze stolicy Podlasia dwukrotnie w kampanii 2021/2022 remisowali i trzykrotnie schodzili z boiska pokonani. Aktualnym liderem tabeli jest MKS Polonia Warszawa, która przewodzi stawce z 24 punktami i dwoma „oczkami” przewagi nad drugą Cracovią.

Swój kolejny ligowy mecz Żółto-Czerwoni rozegrają już w najbliższy piątek, 29 października. Podejmą wówczas przy Elewatorskiej zespół aktualnie zamykający strefę medalową, czyli Lech Poznań. Początek tego spotkania przewidziany jest na godz. 11:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są z udziałem publiczności. Mecz nie jest biletowany, a trybuny mogą być zapełnione w 50 procentach. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

11. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, 23.10.2021 r.

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1).

Gole: Dąbrowski 5′; Lutostański 64′.

Skład Jagiellonii: Jasionek – Wojdakowski (Protaziuk 55′), Piórkowski, Skowronek, Mabiala, Osipiuk (K), Bernatowicz, Lewicki, Dąbrowski (Siemieniuk 55′), Żabiuk (Mościcki 80′), Lutostański (Burkowski 80′).