AktualnościMamrot: Słaby mecz w naszym wykonaniu

Mamrot: Słaby mecz w naszym wykonaniu

Był to słaby mecz w naszym wykonaniu. Pierwsze 20 minut to bardzo duża bojaźń. Ustalamy sobie, że mamy utrzymać się przy piłce, a tego zabrakło. Po straconym pierwszym golu szybko zdobyliśmy wyrównującą bramkę. W pewnym momencie wydawało mi się, że wracamy do gry. Niestety, błędy, które popełniliśmy, nie pozwoliły nam nic tutaj ugrać – mówił po przegranym 1:4 meczu w Szczecinie z Pogonią trener Jagiellonii, Ireneusz Mamrot.

– Powinniśmy szybciej zareagować w momencie, gdy gola strzelił Kamil Grosicki. Za wolno wracaliśmy do strefy, przeciwnik to wykorzystał. Kolejne stracone gole to błędy indywidualne, o których porozmawiamy sobie wewnętrznie. W drugiej połowie mieliśmy rzut karny, po którym mogliśmy wrócić do gry. Prawdę mówiąc, nic nam się nie układało w tym meczu, a mowa o straconych bramkach, czerwonej kartce i błędach indywidualnych.

– Są spotkania, w których przeciwnicy nie stwarzają sobie sytuacji, po czym przychodzą mecze, kiedy popełniamy błędy indywidualne, jak w Płocku, czy dziś w Szczecinie. Nie chcę teraz szerzej o tym mówić, ale musimy ten problem rozwiązać – dodał.

– Mamy teraz problem, bo oprócz kontuzji Michała Pazdana, zagrożony pauzą w obliczu zgromadzonych do tej pory trzech żółtych kartek jest Błażej Augustyn. Michał z kolei dziś zagrał na własną odpowiedzialność. Mimo urazu mięśnia czworogłowego uda zdecydował się wystąpić, chciał pomóc i nie chciał też schodzić w trudnym momencie. W ciągu tygodnia tej kontuzji nie wyleczy. Musimy się zastanowić, jak to wszystko poukładać.

– Mieliśmy dziś spore problemy przy stałych fragmentach gry Pogoni, dlatego w końcówce zdecydowaliśmy się na zmiany, które uniemożliwią przeciwnikowi zdobycie w ten sposób bramki. Pod koniec chcieliśmy wyjść na czwórkę defensorów. Pogoń jednak kontrolowała wydarzenia na boisku. Każdy musi chcieć dostać piłkę w sytuacji, gdy rywal stosuje pressing. Tego nam dzisiaj zabrakło, szczególnie w pierwszej połowie – zakończył szkoleniowiec.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00