AktualnościNalepa: Zagraliśmy źle

Nalepa: Zagraliśmy źle

– W pierwszej połowie nie popisaliśmy się. Po zmianie stron mieliśmy rzut karny oraz sytuacje, które mogły przybliżyć nas do Pogoni, ale ułożyło się tak, a nie inaczej. Zagraliśmy źle – powiedział pomocnik Jagiellonii Białystok, Michał Nalepa, po przegranym 1:4 sobotnim (23.10), wyjazdowym meczu ligowym z Pogonią Szczecin.

– Takie jest życie. Jednego dnia grasz dobrze, a kolejnego już nie. Dzisiaj tak naprawdę każdy z nas zaprezentował się poniżej swoich możliwości. Nie ma jednak co chować głowy w piasek. Przed nami jeszcze wiele spotkań, w których będzie okazja do zapunktowania, znalezienia się w czubie tabeli i osiągnięcia sukcesu. Nasza liga i piłka ogółem są takie, że wszystko zmienia się z tygodnia na tydzień. – mówił zawodnik Żółto-Czerwonych.

– Osobiście nie patrzę w tabelę, nie ma to dla mnie znaczenia. Dzisiaj mamy sześć punktów straty do Pogoni, mogliśmy mieć ich tyle samo w wypadku wygranej, ale za miesiąc może być tak, że będziemy mieli trzy punkty więcej od nich. Nikt nie będzie na tyle pewny, żeby założyć się o to, że Pogoń wygra wszystkie swoje kolejne mecze. Piłka i Ekstraklasa są takie, że wszystko co chwilę wywraca się do góry nogami. Mam prawo wierzyć w to, że będziemy wyżej, a inni nie będą ciągle wygrywać. Wiem, że mamy dobry zespół. Każdy dzień i mecz jest inny. Uważam, że nie ma się co załamywać. Wszyscy chcieliby, żebyśmy zawsze wygrywali, ale nie zawsze ma się to, czego się pragnie. Głowa do góry, za tydzień jest kolejny mecz. Wygrywając go będziemy pewnie bliżej czuba niż dołu tabeli. Chcemy wygrywać w każdym meczu, ale rywal też nie śpi. Analizuje naszą grę, trenuje, żeby wygrywać. Dzisiaj Pogoń była lepsza i tyle – stwierdził 26-latek.

– Nie uważam, żeby na słabszą w naszym wykonaniu pierwszą połowę wpłynął brak centymetrów wśród zawodników. Wpłynęło to, że nie chcieliśmy grać w piłkę, w którą potrafimy grać i w którą mieliśmy grać. Cały tydzień przygotowujemy się do tego, żeby zagrać w określony sposób, a to nie wychodzi. To nie centymetry, a nasza bojaźliwość i niechęć do gry w piłkę – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00