AktualnościIII liga: Wyjazd do Radomia

III liga: Wyjazd do Radomia

W najbliższą sobotę (30.10) Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Bronią Radom w ramach 16. kolejki.

Obecnie jagiellońskie rezerwy zajmują 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów i bilansem sześciu zwycięstw, remisu i sześciu porażek. Bilans bramkowy białostoczan to 26 strzelonych goli i 22 stracone. Żółto-Czerwoni mają na razie o jedno spotkanie mniej rozegrane od rywali, ponieważ w minionym tygodniu zostało przełożone domowe spotkanie z Mamrami Giżycko. Najskuteczniejszym Jagiellończykiem w trzecioligowych zmaganiach jest póki co Hubert Karpiński, autor siedmiu goli. O jedno trafienie mniej ma na koncie Martin Kostal.

Ostatnim meczem naszego drugiego zespołu była efektowna, wyjazdowa wygrana 8:2 z beniaminkiem – Pilicą Białobrzegi. W tamtym starciu błysnął szczególnie autor pięciu trafień – wspomniany wyżej Karpiński.

– Razem z trenerem Janem Pawłowskim dużo rozmawialiśmy z Hubertem. Wymagamy od niego większej pazerności na bramki. Czasami przekombinuje te sytuacje, brakuje mu skuteczności. Pracujemy nad tym na treningach. Posłuchał trenerów, co mu się opłaciło. Cały zespół zagrał naprawdę solidnie. Przy takim wyniku trzeba cieszyć się ze zwycięstwa i szanować to osiągnięcie – stwierdził trener Kobeszko po ostatnim ligowym spotkaniu.

Dodajmy, że dobre nastroje w jagiellońskich szeregach zostały podtrzymane również w ubiegłym tygodniu, kiedy to nasze rezerwy pokonały 2:0 na wyjeździe Orlęta Czyżew w ramach 1/16 finału Okręgowego Pucharu Polski. Gole strzelili Kacper Głowicki i będący w znakomitej formie Karpiński. Miejmy nadzieję, że Jagiellończycy staną na wysokości zadania również w starciu z zespołem z Radomia.

Co warto wiedzieć o naszym najbliższym rywalu? Broń Radom obecnie zajmuje 10. miejsce w tabeli z identycznym dorobkiem punktowym jak nasze rezerwy. Zespół z Mazowsza ma jednak na koncie o jedno spotkanie rozegrane więcej. Ich bilans bramkowy to 16 strzelonych i 19 straconych bramek. Warto wspomnieć i uczulić nasz drugi zespół jednak przed drużyną Broni grającą na swoim terenie. W roli gospodarza radomianie w pięciu meczach odnieśli aż cztery zwycięstwa i zanotowali jeden remis. Miejmy nadzieję, że Żółto-Czerwoni jako pierwsi w tym sezonie zdobędą stadion w Radomiu.

Początek meczu Broń Radom – Jagiellonia II Białystok w najbliższą sobotę, 16 października, o godzinie 14:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00