AktualnościIII liga: Broń skuteczniejsza od rezerw

III liga: Broń skuteczniejsza od rezerw

Jagiellonia II Białystok przegrała na wyjeździe Bronią Radom 1:2 w ramach 16. kolejki III ligi, gr. I. Jedynego gola dla Żółto-Czerwonych strzelił Hubert Karpiński.

O komentarz pomeczowy poprosiliśmy trenera Jagiellończyków, Wojciecha Kobeszkę:

– Nie mogę być zadowolony z wyniku, bo dziś zdecydowanie nie zasłużyliśmy na porażkę. Nie byliśmy zespołem gorszym, prowadziliśmy grę, w pierwszej połowie wyszliśmy na prowadzenie dzięki trafieniu Karpińskiego. Ponadto mieliśmy jeszcze stałe fragmenty, które mogliśmy lepiej wykorzystać. Przeciwnik co prawda też przy stanie 0:0 miał swoje okazje, ale nie zdołał zdobyć bramki. W 33. minucie indywidualny błąd i brak asekuracji zadecydował o tym, że straciliśmy wyrównującego gola. Mecz zaczął się od nowa, ale z przebiegu gry uważam, że to my byliśmy stroną dominującą. Mieliśmy swoje okazje i wiele dośrodkowań, które były groźne.

– W drugiej części meczu również przez większość czasu przeważaliśmy. Rywal tylko na chwilę przejmował inicjatywę. Niestety, to jednak Broń zdobyła drugą bramkę, a my popełniliśmy błąd w ustawieniu. Przeciwnik wykorzystał swoją szansę i na pewno mam żal do zespołu o stracone bramki. Po takich meczach zawsze czuję duży niedosyt, ale musimy to przyjąć i w kolejnych spotkaniach po prostu wyeliminować błędy indywidualne oraz poprawić grę defensywną. Z tym ostatnio mamy największy problem, bo zazwyczaj potrafimy strzelać gole i kreować wiele okazji. Powinniśmy być bardziej stabilni i wziąć większą odpowiedzialność za działania obronne.

– Taka jest piłka. Przeciwnik potrafił zdobyć dwie bramki, a my nie wykorzystaliśmy swoich okazji. Nie zasłużyliśmy na porażkę. Mimo braków kadrowych byliśmy w stanie przeciwstawić się Broni. Choroby wyeliminowały z gry Martina Kostala i Bartosza Wiktoruka, nie byliśmy też zbyt mocno wsparci zawodnikami z pierwszego zespołu. Ponadto wciąż kontuzjowani są Mikołaj Nawrocki i Mikołaj Wasilewski. Gra nie wyglądała źle i w tym musimy dostrzegać pozytywy.

– Cieszy kolejny gol Huberta Karpińskiego. Ostatnio jest w dobrej formie, robi to, co do niego należy, ale wiemy, że może grać jeszcze lepiej. Są pewne obszary, które może udoskonalić. My to wiemy i chcemy, żeby on sam o tym wiedział – zakończył trener Kobeszko.

16. kolejka III ligi, gr. I

Broń Radom – Jagiellonia II Białystok 2:1 (1:1)
Bramki: Michał Kielak 33′, Piotr Goljasz 80′ – Hubert Karpiński 27′

Jagiellonia II: Niezgoda – Głowicki, Dyszy, Majsterek, Żukowski, Wolanin (46′ Pankiewicz), Orpik (80′ Jarmołowicz), Bayer, Wojciechowski (70′ Huczko), Lutostański (60′ Pawłowski), Karpiński

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00